Gaziantep’te sazangiller balığına avlanma yasağı geldi!

Gaziantep Valiliği il Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Gaziantep İlimizdeki iç sularda 1 Mart – 1 Haziran tarihleri arasında ticari ve amatör amacı sazangiller balığının avcılığına yasak geldi

Gaziantep İlimizdeki iç sularda 1 Mart – 1 Haziran tarihleri arasında ticari ve amatör amacı sazangiller balığının avcılığı yasaktır denildi.

Amatör balıkçılık maddi kazanç sağlanmaksızın, kurallar çerçevesinde, sadece spor ve dinlenme amacıyla iç sular ve denizlerde yapılan balıkçılık turizmi etkinliğidir. Amatör balıkçı doğa dostudur; doğanın korunmasına ve devamlılığın sağlanmasına, avlandığı bölgedeki hayvan ve bitkilere, bunların yaşama ve üreme ortamlarına gerekli özeni gösterir. Amatör balıkçılar arasındaki ilişkiler arkadaşlık bağları ve saygı çerçevesinde oluşur, doğa sevgisi ve korunmasının sağlanması kapsamında gelişir.

Gaziantep Valiliği il Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada;

AVLANMA YASAĞI

Gaziantep İlimizdeki iç sularda 1 Mart – 1 Haziran tarihleri arasında ticari ve amatör amacı sazangiller balığının avcılığı yasaktır denildi.

# gaziantep, sondakika, gündem, valilik, yasak, balık, sazan, baraj göl

Kaynak Telgraf

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Denizanası uyarısı: Ölü bile olsa dokunmayın
Next post Antalya’da tekne ile açılan balıkçıların oltasına takıldı. Dünyadaki en büyüklerinden biri. Panik içerisinde geri bıraktılar