Hakkımızda

Türk Av Sektörünün Başvuru Kaynağı

E-AVCILIK-BALIKÇILIK SEKTÖRÜ KATALOĞU

30 YILDIR SEKTÖRE HİZMET VERİYORUZ

Dörtrenk yayıncılık olarak, son 22 yılda sektöre; Avgünü, Avdoğa ve Oltacı Dergisi olarak her ay hizmet verdik. Avcılıkla ve balıkçılıkla ilgili; her ay düzenli olarak yayınladığımız, dergilerimizin yanı sıra, Türkiye’nin ilk eğitimle ilgili kitapları olan Avcının El Kitabı, Avcının Cep Kitapları, Avcının Temel Eğitim Kitapları’nın yanısıra Av ve Doğa Manzaraları, Wildlife, Çocuk ve Doğa, Avcı Baba Türküsü, Amatör Balıkçılık, Doğa Sporları Kataloğu, Yabancı Otlarla Sağlıklı Yaşam, Doğa Eczanesi, Ovalardan Dağlara Türker Sümer’in Avları, gibi bir çok kitap yayınlayarak avcılarımıza eserler sunduk. Ayrıca matbaa tesisimizde firmaların tanıtım broşürlerini tasarladık ve basımını gerçekleştirerek tanıtımlarına faydalı olduk.

SEKTÖRÜN GELİŞMESİNE KATKI SAĞLADIK

Yayın gurubu olarak; Sektörle birlikte, sektörün bilgi, iletişim ve başvuru kaynağı olduk. Av sektörüyle ilgili gündeme gelen yeni teknolojik bilgiler ve bilgi paylaşımının artışında, özellikle uzmanların ve meslek kollarının düzenli, işlenmiş ve en kısa yoldan dünya ile entegre olmasını ve mesleki gelişmeleri izledik ve sürekli takip ettik. Böylece sektörün gelişmesine, iletişimine katkıda bulunduk. Sektörün iç iletişimini sağlamanın yanı sıra dünya çapında gelişen literatür ve uygulamaları da okurlarımıza aktararak, önemli bir ticari iletişim hizmetini yerine getirdik. Sektörün ticari dinamizm kazanmasında ve ülke çapında katma değer yaratılmasında önemli rol oynadık.

SEKTÖRÜ HER PLATFORMDA TEMSİL ETTİK

Yayın gurubu olarak, misyonumuz gereği, bugün alanımızla ilgili belli başlı uluslararası fuarlarda, resmi kurumlarda, sivil toplum örgütlerinde, meslek kuruluşlarında ve ticari toplantılarda ve avcılıkla ilgili tüm platformlarda sektörümüzü başarıyla temsil ettik. Bıkmadan usanmadan, sektörün gelişmesi, sorunlarının çözümü için gerekli çalışmaları hala sürdürmekteyiz.

SEKTÖRÜN BİLGİ MERKEZİ OLDUK

Fuarlarda danışmanlık yaptık. Teknik yayınlarla ve dergilerle, profesyonel bilgilendirme hizmetleriyle, etkinliklerlerle, av sektöründe çalışan veya bu sektöre yönelik hizmet veren tüm kuruluşlar için başlı başına bir merkez olduk.

SEKTÖRE DAİMA GÜVENDİK

Uzmanlar “Bir sektörün yayını (dergisi- kataloğu) olabilmesi için, bir iş kolunun, bir sanayi kolunun, o ülkede belirli bir ölçekte mal ve hizmet üretiyor olması, gelişime, büyümeye açık olması, dinamizme sahip olması gerekiyor” diyor. Yani bir ülkede bir sanayi kolu, anlamlı ölçekte üretici bir kesim, endüstri yoksa o ‘sektör’ o ülkede yoktur, dolayısıyla dergisi de, katalogu da, fuarı da yoktur. Sektörel yayın ve kataloglar, ülke ekonomisine ve hizmet verdiği sektöre ‘doğrudan’ katkı üretir, sektörü büyütür.

Biz Dörtrenk Yayın Gurubu olarak, Türk av sektörünün var olduğunu savunduk. Sektöre güvendik, yaklaşık yirmi yıldır sektörün yayını olduk.

KAPSAMLI AV SEKTÖRÜ KATALOĞU HAZIRLADIK

Dörtrenk Yayın Gurubu “Avcılık ve Balıkçılık” konusunda her tür bilgiyi ve gelişmeyi bütün paydaşlara, çeşitli etkinlik ve araçlarla ulaştıran, bu yoldan toplumun bilgilenmesine ve sektörün teknik, ticari ve kültürel gelişmesine katkıda bulunan bir bilgi kuruluşudur.

Dörtrenk Yayın Gurubunu sektöre olan hizmeti, çeşitlenerek devam edecektir. Av sektörünün ve kullanıcıların talepleri doğrultusunda yeni ilkleri hayata geçirmek, Dörtrenk Yayın Gurubunun hedefleri arasında olacaktır.

Av Sektörü Kataloğu; Bu alanda uzmanlaşmış firma ve markaların; mal ve hizmet vermek istedikleri firmalar tarafından tanınmasını sağlayacak etkili bir araç olarak tasarlanıp hazırlandı. İşlevsel özelliği ile bu alanda önemli bir boşluğu dolduracağına,yurt içinde ve yurt dışında yeni işbirliklerinin kurulmasına ve ticaret hacminin artmasına aracı olacağına inanıyoruz.

AVCILIK-BALIKÇILIK SEKTÖR KATALOĞU

TİTİZLİK VE ÖZVERİYLE HAZIRLANDI

Bir rehber, bir Almanak niteliğinde olan Av Sektörü Kataloğu; Avcılık sektöründe ürün ve hizmet üreten, distribütörlük ve satış yapan firmaların iletişim bilgilerine hiç bir ücret talep etmeden yer verdik. Kataloğta yayınlanan tüm adresler birer birer telefon ile aranarak adres bilgileri teyid edildi. arşivimizde adresleri olup ta ulaşamadığımız firmaları bu kataloğta yer vermedik. tüm bilgilerin doğru olmasına özen gösterdik.

E- KATALOG 3 ANA BÖLÜMDEN OLUŞUYOR

  1. Bölüm; Üreticiler ve İthalatçılar (Tüfek, Fişek, Tabanca, Bıçak, Köpek, Konfeksiyon ve Deri, Kara Taşıtları, Balık ve Deniz, Av Turizmi, Atış Malzemeleri)
  2. Bölüm; Bölgeler İl ve İlçe av bayiilerinin alfabetik iletişim bilgileri yer alıyor.
  3. Bölüm; Avcı Dernek ve Kulüplerinin adresleri.İlki Yayınlanan Av Sektörü Kataloğu; Boyutu, sıralama sistemi, sayfa biçimi, periyodu ve üretim mantığı bilgi çağının ve sektörün gereksinimleri doğrultusunda geliştirildi.

E-DAĞITIM PLANI

Yurt İçinde: Toptancılar, Dernekler ve Fuarlar aracılığıyla Sektör Profesyonellerine, Firmaların Yöneticilerine, Konsolosluklara. Bu alanda faaliyet gösteren, Üniversite Kütüphanelerine, kamunun ilgili dalında, üst düzey Bürokratlara ve Bakanlıklara, Kamu Kuruluşlarının Satın Alma Müdürlüklerine, özel sektörde faaliyet gösteren ilgililere, satın alma birimlerine, Ticaret ve Sanayi Odalarına, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ilgili birimlerine, Turizm Acentelerine gönderilecek.

Ayrıca; İnternet sitesi, büyük kitap marketlerde, Avdoğa ve Oltacı Dergisi aracılığıyla satışı gerçekleştirilecektir.

E-AVCILIK – BALIKÇILIK SEKTÖR KATALOĞU

HER YIL GELİŞTİRİLEREK YAYINLANACAK

Av yayıncılığının 30 yıllık tecrübesini arkasına alarak, Türk Av Sektörü’nün en önemli başvuru kaynağı olacağına inandığımız ve ülkemizdeki sektör kuruluşları arasındaki işbirliği ve dayanışmanın güçlenmesine katkı sağlayacak olan Av Sektörü Kataloğu bundan böyle her yıl daha kapsamlı bir şekilde sektördeki “vazgeçilmez konumunu” güçlendirecektir.

Sürekli yenilenerek ve geliştirerek yaptığımız çalışmalarla sektör kuruluşlarımıza katma değer sağlamayı sürdüreceğiz.

E-AVCILIK – BALIKÇILIK SEKTÖR KATALOĞUNA

REKLAM VEREREK KATKI SAĞLAYAN VE BİLGİSİNİ PAYLAŞARAK

DESTEK OLAN KİŞİ VE KURUMLARA TEŞEKKÜRLER

Amacımız doğrultusunda yaptığımız çalışmalar sonucunda gördüğümüz ilgi ve kuruluşlarımızdan aldığımız çok olumlu geri bildirimlerin heyecanı ile çalışmalarımızı sürdürerek, sektör kuruluşları arasındaki işbirliği ve dayanışmayı güçlendirmek amacıyla 30 yıl önce çıktığımız yolculuğa kataloğumuzun ilk sayısı ile hedeflerimize ulaşmanın mutluluğunu sizlerle paylaşmaktan büyük gurur duyuyoruz.

Tevfik ÜÇBAŞ

Dörtrenk Yayın Grubu

Avdoğa – Oltacı Dergisi Sahibi ve Editörü