Gözlerine inanamadı: Binlerce yıllık derenin suyu ortadan kayboldu

Şanlıurfa’da binlerce yıldır akan derenin suyu deprem ve sel felaketlerinin ardından yerin altına girerek ortadan kayboldu.

Gözlerine inanamadı: Binlerce yıllık derenin suyu ortadan kayboldu

Gözlerine inanamadı: Binlerce yıllık derenin suyu ortadan kayboldu – Tıkla İzle

Kahramanmaraş merkezli depremler ve Şanlıurfa ile Adıyaman’da yaşanan sel felaketleri, bölgenin coğrafi yapısını da değiştirdi. Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesindeki Cırcıp Deresi de depremler ve selden etkilendi. Binlerce yıldır akan derenin suyu, depremler ve sel sonrası yerin altına girerek ortadan kayboldu. Daha önce sınırı geçip Suriye’ye akan derenin suyu, oluşan yarıktan toprağa gömüldü. Bölgeye giden vatandaşlar, karşılaştıkları manzara karşısında gözlerine inanamadı.

İlk defa böyle olduğunu gördüğünü söyleyen İbrahim Geçkil, “Buraya çok gidip gelen biriyim, ilk defa böyle olduğunu gördüm. Derenin suyu yerin altına giriyor. Normalde bildiğim kadarıyla derenin suyu Suriye’ye gidiyordu. Arkamda da görünüyor. Tam olarak nereye gittiğini bilmiyoruz” dedi. Kaynak yeniakit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Meclis Araştırması Komisyonu kurulmasına dair Karar konusunda ASOF -Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu’muz görüşleri.
Next post <strong>ASOF -Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu’muz görüşleri.</strong>