Trabzon’da somonların kafesi yırtıldı:

Vatandaş balık tutmak için sahile koştu. Fırtınadan dolayı somonların kafesi yırtıldığı düşünülen balık kafeslerinden çıkarak Karadeniz’e dağılan somon balıklarının haberini duyan vatandaşlar ve balıkçılar sahile akın etti.

Trabzon’da somonların kafesi yırtılan balıklar vatandaşın yüzünü güldürdü.

Bu sabah saatlerinde Çarşıbaşı ilçesi açıklarında kültür balığı yetiştiren çiftlikteki kafesler henüz bilinmeyen nedenle yırtıldı.

Somonlar denize dağıldı

Kentte su ürünleri ihracatı yapan şirket tarafından üretimi yapılan binlerce somon yırtılan kafes ağlarından çıkarak Karadeniz’e dağıldı.

Dün yaşanan fırtınadan dolayı yırtıldığı ihtimali üzerinde durulan kafeslerden çıkan somonları duyan vatandaş ve balıkçılar sahile akın etti.

somonların kafesi yırtıldı

“Ordu’dan Samsun’dan bile gelenler oluyor”

Beşikdüzü’nden oltasını alarak Çarşıbaşı’na gelen Tamer Kayış, kafesin yırtıldığını duyunca oltasını alarak somon tutmaya geldiğini belirterek, “Bu bizim için vazgeçilmez bir hobi. Hayatımızdaki bütün stresleri burada atıyoruz. Hele de yakalarsak bambaşka oluyor. Çevremizdeki avcı arkadaşlar var onlar söyledi kafesin patladığını. Bizde duyunca oltamıza alarak geldik. Daha önce Arsin’de kafes patlamıştı. Oraya da gitmiştik ama fazla alamamıştık. O balıklar daha sonra Beşikdüzü’ne geldi. Bizde burada bol miktarda aldık. Ramazan’da iftar soframızı süslediler. Bugün haberi alan herkes buraya geldi. Böyle durumlarda sadece Trabzon’dan geldi Ordu’dan Samsun’dan bile gelenler oluyor.” dedi.

“45 kilometre uzaklıktan geldim”

45 kilometre uzaklıktan somon tutmak için Çarşıbaşı’na geldiğini vurgulayan Hakan Terzi ise “Nasibimiz varsa alacağız. Kafesi patladığını duyunca 45 kilometre uzaklıktan Çarşıbaşı’na geldim. İlla tutacağız diye bir şey yok. 1 saattir buradayım henüz oltaya vurmadı. Haberi duyan geliyor. Daha da çok kişi gelecek. Kürtün’e bile balık tutmaya gidiyoruz. Bu ayrı bir hastalık. Stres atmak için birebir. Tuttuğun zaman ayrı bir zevkli oluyor.” şeklinde konuştu.

somonların kafesi yırtıldı

“Kafesleri patlayan arkadaşlara geçmiş olsun”

Denize dağılan somonlardan bir tanesini tutarak rızkını aldığını dile getiren Hasan Köse de, “Somon kafesleri patladığı diye Trabzon merkezden geldik. Geldiğim gibi rızkımı aldım. Allah rızkımızı veriyor. Kafesleri patlayan arkadaşlara geçmiş olsun. Bunları tutuyoruz helal etsinler. Duyan geliyor. 3 kişiydik şimdi herkes geldi. Allah herkese rızkını versin.” ifadelerini kullandı.

somonların kafesi yırtıldı

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA) ensonhaber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Kıyamet balığı saatler önce yine görüldü!
Next post 545 milyon yıllık deniz lalesi