AKDER 15. TURNA BALIĞI YAKALAMA YARIŞMASI SONUCU

ASOF 2023 TÜRKİYE TURNUVASI kapsamında Akyazı Avcılık Atıcılık Balıkçılık İhtisas Spor Kulübü Derneği – AKDER tarafından organize edilen AKDER 15. Ulusal Turna Balığı Yakalama Yarışması büyük bir coşku ve heyecan içerisinde Sakarya ‘nın Arifiye İlçe sınırlarında yer alan Gölpark, Sapanca Gölü’nde gerçekleşti.

AKDER 15. TURNA BALIĞI YAKALAMA YARIŞMASI SONUCU

Toplu Fotograf HATIRASI

Yarışmada Sakarya ili haricinde ülkemizin birçok ilinden toplamda 65 takım (130 sporcu) mücadele etti. Yarışmada yakalanan 200 Adet Turna Balığı yarışmacılar tarafından anında ölçülerek görüntüleri masa ve saha hakemlerine ulaştırılıp hakemlerin oluru sonrasında video eşliğinde anında canlı olarak suya bırakıldı.

Cumartesi günü öğlen saatlerinde yarışma alanında toplanmaya başlayan yarışmacılar, akşam saatlerine kadar alanda çadırlarını kurdular. Festival havasında geçen organizasyonda AKDER tarafından ikram edilen akşam yemeği sonrasında değişik illerden katılan sporcular hasret giderip geç saatlere kadar eğlendiler.

Akyazı Belediyesi tarafından ikram edilen sabah kahvaltısı sonrasında 06.00’da başlayan yarışma 13.00’e kadar sürdü. Son ana kadar kıyasıya bir mücadele vardı.

Büyükleri suda mücadele ederken kıyıda da çocukların katıldığı HAYALİNDEKİ DOĞA TEMALI RESİM YARIŞMASI büyük ilgi gördü. Yarışmaya katılan çocuklar tarafından birbirinden güzel resimler çizilirken Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan tarafından çocuklara madalya ve hediyeler verildi.

İki ayrı dalda dört takımın dereceye girdiği yarışmada ödüller verildikten sonra dereceye giremeyen diğer yarışmacılara da çekiliş ile sponsor firma ödülleri dağıtıldı.

Katılımcıların oldukça mutlu ayrıldığı ve gelecek yarışmayı sabırsızlıkla beklediklerini belirttiği yarışmaya sponsor olan kurum ve kuruluşlar büyük taktir topladı.

Bu organizasyonların ancak sponsorların desteğiyle güzelleşebileceğini belirten yarışmada görevli federasyon ve derneklerin temsilcileri turnuvanın diğer illerdeki yarışmalarının hız kesmeden devam edeceğini belirtti.

29 – 30 Nisan 2023 tarihleri arasında omuzlarını biz Doğa ve Çevre Dostu AKDER – AKYAZI AVCILIK ATICILIK BALIKCILIK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ DERNEGİ ile birleştiren aynı yolda emin adımlarla ilerlediğimiz diğer derneklerimizin yönetim kurulu ve üyeleri ile amatör, sportif balıkçılığa gönül vermiş tüm doğa aşığı dostlarımıza, bu etkinlikte yanımızda olan ilgili kurumlara, sponsorlukları ile bizlere daima destek olan kişi ve kuruluşlara, üyesi bulunduğumuz Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu – ASOF Yönetim Kurulu, üyeleri ve tüm delegelerine saygı, selam ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Düzenlemiş olduğumuz bu etkinlikle Sapanca Gölü ve çevresinde yaşayan canlılar ile eşsiz doğasına farklı bir açıdan bakmak ve bunların tanıtılmasında, korunmasında sizlerle birlikte yan yana, omuz omuza bir kez daha pay sahibi olmak istedik.

Bu uğurda ufacık da olsa başarı sağlayabildiysek ne mutlu bize.

Saygılarımızla,

Akyazı Avcılık Atıcılık Balıkçılık İhtisas Spor Kulübü Derneği

AKDER Yönetim Kurulu

Yarışmacı Sayısı:

Bot ve Tekne İle Yarışanlar: 65 Takım (130 Sporcu)

Yakalanan Balık Miktarı

Bot ve Tekne İle Yarışan 65 Takım Toplamda 200 Adet Balık

Bot ve Tekneden En Çok Turna Balığı Yakalama Birincisi

S.A.A.B Team

Yakalanan Balık Boyu Toplamda: 485,5 cm

1- Volkan Serdar

2- Yasin Bilgin

Ödül Veren:

SAMADER Başkanı ve ASOF Başkan Yardımcısı Semih Kolçak

Bot ve Tekneden En Çok Turna Balığı Yakalama İkincisi

SPIN POWER EFSANE 54

Yakalanan Balık Boyu: 415,5 cm

1- Yusuf Akçay

2- Tarık Angın

Ödül Veren:

ATSOBDER Başkanı ve ASOF Başkan Yardımcısı Gökhan Koni

Bot ve Tekneden En Çok Turna Balığı Yakalama Üçüncüsü

USTA ÇIRAK

Yakalanan Balık Boyu: 411,5 cm

1- Erol Koç

2- Şahin Koç

Ödül Veren:

GESBADER Başkanı Sevdin Vatansever

Bot ve Tekneden En Büyük Turna Balığı Yakalama Birincisi

KOÇ EMLAK TEAM

Yakalanan Balık Boyu: 90 cm

1- Miktat Koç

2- Levent Becit

Ödül Veren:

ESBALDER Başkanı Tamer Takıl

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Urfa’da sel balıkları da vurdu: 1 Nisan itibariyle avlanma yasağına rağmen kaçak avcılık arttı
Next post Hepinizin pisliğini temizlemeye çalışan da bir insan, etrafa bıraklan çöpler ve balık tutanların bıraktığı 10 larca kancalı misinaları görünce Bade İşçil isyan etti: