OLTA BALIKÇILARI, İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ’NDE YARIŞTI

Beylikdüzü’nün sahilleri beşinci kez Olta Balıkçılığı Yarışması’na ev sahipliği yaptı. Beylikdüzü’nde ‘Şimdi Lüfer Zamanı’ sloganıyla amatör,…

OLTA BALIKÇILARI, İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ'NDE YARIŞTI

Beylikdüzü’nün sahilleri Olta Balıkçılığı Yarışması’na beşinci kez ev sahipliği yaptı. Beylikdüzü’nde “Şimdi Lüfer Zamanı” sloganıyla amatör, profesyonel ve balık tutma hobisi olan 100 olta balıkçısı Gürpınar Sahili’nde kıyasıya mücadele etti.

Beylikdüzü Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Gürpınar Olta Balıkçıları Derneği iş birliğiyle Geleneksel Olta Balıkçılığı Yarışması düzenlendi. “Şimdi Lüfer Zamanı” sloganıyla Gürpınar Sahili’nde yapılan organizasyonda yarışmacılar denize oltalarını attı. Balıkçılığa gönül veren amatör ve profesyonel vatandaşların hünerlerini sergilediği etkinlik, Yemli Av Yarışması olarak tek kategoride yapıldı. 100 yarışmacının katıldığı organizasyon belirli kurallara dayalı, yakalanan balığa zarar vermeden, sağlıklı ve canlı olarak suya bırakma prensipleri doğrultusunda gerçekleşti.

BELİKDÜZÜ DENİZLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Beylikdüzü Belediyesi Başkan Vekili Serdal Mumcu açılış töreninde, emeği geçen herkese teşekkür etti ve “Beylikdüzü Belediyesi olarak yaz boyunca başaralı aktivitelere imza attık. Beylikdüzü denizle buluşmaya devam ediyor. Bende bugün yarışmacı olarak olta sallayacağım. Umarım hepimiz için bereketli bir yarışma olur. Emeği geçen tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. İnşallah altıncı ve yedicisinde de bir arada oluruz” dedi. 

SPORTİF BİR ORGANİZASYON

Dernek Başkanı İlker Say da Beylikdüzü Belediyesi’ne teşekkürlerini ileterek emeği geçen herkesi tebrik etti. “Yarışmanın amacının sportif balıkçılığı özendirmek olduğunu” belirten Beylikdüzü Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Fidan Gül, “Tüm sporcularımız, tuttukları balıkların ölçülerini aldıktan sonra tekrar denize bırakarak bu sportif faaliyeti gösteriyorlar. Tamamen sportif bir organizasyon, avcılık şeklinde bir balık tutma eylemi yapmıyoruz” dedi.

ÖDÜL VERİLDİ

Tutulan balıkların ağırlık ve büyüklükleri esas alınarak puanlama yapılan yarışmanın sonunda Beylikdüzü Belediye Başkan Vekili Serdal Mumcu, Belediye Meclis Üyesi Engin Aşnaz ve Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Fidan Gül’ün katılımıyla ödül töreni gerçekleşti. Yarışmada; 673 puanla Engin Özkan birinci, 554 puanla Tolga Duman ikinci, 496 puanla Bülent Kardaş üçüncü oldu. Ödül töreninin ardından tüm yarışmacılara çekilişle çeşitli hediyeler takdim edildi.

About Post Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Previous post 50 yıl sonra görüldü! O balık İzmit Körfezi’nde!
Next post Açık artırmada yengeç 427 bin TL’ye satıldı