Köpek balığı tarafından Mısır’ın Hurgada tatil beldesinde yüzen 71 yaşındaki Rus turist öldürüldü

Mısır’ın Hurgada tatil beldesinde yüzen Rus turist, köpek balığı tarafından öldürüldü. Kimsenin yardım edemediği turistin yardım çığlığı böyle duyuldu.

Mısır’ın önemli tatil bölgelerinden Hurgada’da kıyıya yakın bir yerde yüzen Rus turist, köpek balığının saldırısına uğradı. 

Saldırının yaşandığı anlarda “Help (Yardım)” diye bağıran turiste köpek balığından dolayı sahildeki kimse yardım edemedi. Ağır yaralanmasına rağmen kanlar içinde kalan turist, hayatını kaybetti.

Kızıldeniz’de yer alan 44 çeşit köpekbalığından en tehlikeli tür olarak gösterilen gri köpek

balığının, turiste saldırdığı sırada yardım ekibinin de ulaşmaya çalıştığı görüldü.

İşte o anlar:

RUSYA KONSOLOSLUĞU SALDIRIYI DOĞRULADI

Rusya’nın Hurgada Konsolosluğu tarafından yapılan bir açıklama ile köpek balığı saldırısının gerçekleştiğini doğruladı. Açıklamada, Hurgada’da bir Rus vatandaşının köpekbalığı saldırısında hayatını kaybettiği belirtildi. Hurgada’daki Rus Konsolosluğu, Rus vatandaşının ailesine ve yakınlarına başsağlığı diledi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Saldırının meydana geldiği plaj güvenlik nedeniyle kapatılırken, olayla ilgili bir soruşturma başlatıldı. Turistlerin denize girdiklerinde dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunuldu.

DAHA ÖNCE DE SALDIRI MEYDANA GELMİŞTİ

Ekim 2020’de Mısır’da tatilde olan 12 yaşındaki Ukraynalı bir çocuk ve tur rehberi, okyanusta beyaz bir köpekbalığının saldırısından sonra uzuvlarını kaybetmişti.

2010 yılında ise Şarm El-Şeyh’te aynı gün içerisinde beş köpekbalığı saldırısı gerçekleşmiş, Üç Rus, bir Ukraynalı ve bir Alman turist yaralanmıştı.

71 yaşındaki Alman turist, daha sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Kaynak Aykırı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Bu 3 balık türü sadece denizi olmayan Konya’da yaşıyor
Deniz değil çöplük 1 Next post Deniz değil çöplük! Akdeniz Üniversitesi Sualtı Topluluğu üyeleri de 7 kilometrelik sahilin en uğrak noktalarından birinde sualtına dalış yaparak temizlik yaptı.