SAPANCA GÖLÜ’NDE EN BÜYÜK SAZANI YAKALAMAK İÇİN YARIŞIYORLAR

Sapanca Gölü’nde düzenlenen “15. Uluslararası Sazan Tutma Yarışması” başladı.

Kartepe Eşme Sahili, Serdivan Esentepe ve Sapanca Yanık Deresi bölgelerinde olta sallayan yarışmacılar, 20 hakem ve 20 görevli nezaretinde 7 gün aralıksız mücadele edecek.

KAMADER Başkanı Engin Uztürk, her yıl büyük ilgi gören yarışmada bu yıl 3’ü yurt dışından 36 takımın mücadele ettiğini söyledi.

Yarışmacıların oltalarını suyla buluşturduğunu belirten Uztürk, “28 Ekim cuma gününe kadar buradayız. Bu yıl 15’incisini düzenlediğimiz yarışmanın rekoru 23,5 kilogram. Bu sene 30 kilogramları bekliyoruz.” dedi.

Uztürk, yarışmada uluslararası arenada tecrübe sahibi sporcuların da yer aldığını vurgulayarak, “Tuttukları balığı fotoğraflayıp, video çekimini ve tedavisini yaptıktan sonra suya iade ederler. Bizim yarışmamızda balığın ölümüne neden olmak bile diskalifiye sebebidir. Onun için dünya standartlarında bir yarışma.” ifadelerini kullandı.

” Türkiye’de sportif balıkçılık çok gelişti”
Yarışmalar sayesinde Türkiye’de sportif balıkçılığın çok geliştiğini aktaran Uztürk, “Bence böyle yarışmaların daha da artarak devam etmesi lazım. Yılda bir değil, birkaç yarışma olması gerekir. Yüzlerce takımlarımız var. Onlara da bu fırsatı vermek lazım. Diğer yerlerde yapılan organizasyonları yerel yönetimlerin desteklemesi gerekir.” ifadelerini kullandı.

https://www.facebook.com/100085911220497/videos/637574314764432?idorvanity=678321198930467

About Post Author

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Previous post Bilecik’te en büyük sazanı tutmak için yarıştılar
Next post Araştırmacılar keşfetti… Balinalar okyanuslarda şarkılar paylaşıyor