Kendi Yolundan Şaşma / Altay Tuna POLAT

Kendi Yolundan Şaşma

Kocaeli – Bugün olmaz yarın olur, elbet sen kendi yolundan şaşma, demişti bir üstat. Bu av raporu ve tarihe oltayla atılmış bir imza niteliği taşıyan bu av, mevzubahis sözün doğruluğunu kanıtlayacak niteliktedir.  Özellikle de ağzı olanın konuştuğu, herkesin herkese karışıp, tek bilenin ve doğru bilenin kendisi olduğunu sandığı günümüz dünyasında onlara hadlerini bildirmenin zamanı gelmiştir. Bu av bir milattır. Bu av bir meydan okumadır. En doğrusunu bilmiyorlar ve bildikleri şeyler yanlıştır. Bildiklerini zannettikleri şeyler kulaktan duyma ve gelenek dedikleri kokuşmuş değirmen tarafından öğütülmüştür. Hiyerarşik düzende güçlüye yalakalık yapmanın kendilerini yükseltecek yegâne merdiven olduğunu sananlara karşı bu av bir saldırıdır. Artık korkuttuklarından korkmalarının zamanı gelmiştir. Koydukları yasakları onlara yedirmenin zamanı gelmiştir. Olması gerekeni değil doğru olanın yapılmasının zamanı gelmiştir.

Bütün bu düşüncelerle bu ava başlamıştık sıcak bir İzmit sabahında. Güneşin doğuşuyla beraber İstanbul’dan yola çıkmıştık. Mera ise haritadan sadece coğrafya ve önceki deneyimlerimize dayanan tecrübelerimizle seçtiğimiz ilk defa gittiğimiz bir meraydı. Balık tutup tutamayacağımızı bilmiyorduk. Ama doğru olanı yaptığımızı biliyorduk. Sevdiğimiz şeyin peşinden gittiğimizi biliyorduk. Ve hiçbir şeyin bizi yolumuzdan alıkoymasına izin vermeyecektik. Vermedik de. Meraya ulaştığımızda cennet gibi mükemmel güzellikte bir yere geldiğimizi fark ettik. Suyun yüzeyi o kadar durgundu ki gökyüzü suyun yüzeyinden yansıyor bize gökyüzünün içine olta atma şansı veriyordu. Ağaçlar ve kuşlar da bu güzel tabloyu tamamlıyordu.

Yazının devamı ve görselleri OLTACI DERGİSİ OCAK 2020 107. SAYISINDA

ABONE OLMAK İÇİN 05443414082 WhatsaAp ABONE yazın sizi arayalım veya linki tıklayarak abone olunuz

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4-3si7QVXaAdwJymBmKm5RH1V5k_MGBkOzWAmP1D00XeMPw/viewform

About Post Author

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Previous post Fethiye’yi Fethettik, Kaş’a Çıkartma Yaptık! / Tolga ÇALIM
Next post OLTACILARDER 11 YAŞINDA