AOSB YAĞMURSUYU GÖLETİ SPORTİF SAZAN BALIĞI YAKALAMA YARIŞMASI SONUCU.

Ankara/Anadolu Organize Sanayi Bölgesi/Yağmursuyu Göleti

AOSB YAĞMURSUYU GÖLETİ SPORTİF SAZAN BALIĞI YAKALAMA YARIŞMASI SONUCU.

17 Eylül 2023

Ankara/Anadolu Organize Sanayi Bölgesi/Yağmursuyu Göleti

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Zafer Bayramı Kutlamaları kapsamında Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu’muzca 17 Eylül 2023 Pazar günü organize edilen Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması sonuçlanmıştır.

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi – AOSB öncülüğünde düzenlenen 7. Geleneksel Zafer Bayramı Kutlamalarına Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu – ASOF yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kent Konseyi, Ankara Kulübü Derneği, ASO, Ankara Bisiklet Meclisi, Başkent Üniversitesi, Genç Girişim Ve Yönetişim Derneği GGYD paydaş olarak katkı sağladılar.

Ankara Kalesinden başlayıp AOSB Çanakkale Anıtında biten Bisiklet Turu, Ankara Kulübü Derneği tarafından düzenlenen Seymen Alayı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası ve Geleneksel Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışmasının düzenlendiği etkinlik 13.00 da düzenlenen Şehitleri anma ve ödül töreni ile son buldu.

En Büyük Balık Yakalama dalında 60,4cm ile Ramazan ÇALIŞIR birinci olurken, 47cm ile Hüseyin ÖZCAN ikinci, 44,6cm ile Şevket SAVAŞ üçüncü oldu.

En Çok Balık Yakalama dalında İbrahim AKSU üç Sazan Balığı yakalayarak birinci olurken Ekrem ULU yine üç balık ile ikinci, Adem CANBASAN ise iki Sazan Balığı Yakalayarak üçüncü oldu.

Sabah 07.00’de kura çekimi başlayan yarışma 12.00’da son buldu.

Federasyonumuz üyesi OLTACILARDER, RASTGELE-DER ve SİNABDER derneklerinin üyelerinin görev aldığı yarışmaya 103 yarışmacı katıldı.

ANKARA’DA GELECEĞE RASTGELE projemizin paydaşlarından olan Ankara Fotoğraf Gurubu üyelerinin de katılım sağladığı yarışmada ailelerin katılımı bir hayli fazlaydı.

Yakalanan 19 adet Sazan Balığı ölçümü yapıldıktan sonra suya bırakılırken iç sularımız için ekolojik açıdan zararlı balık türleri ise İl Tarım ve Orman Müdürlüğü kontrolünde imha edildi.

Federasyonumuz adına ödül töreninde konuşma yapan Denetim Kurulu Üyemiz Özden AYDIN ŞİMŞEK’e AOSB Yönetimi tarafından plaket verilirken federasyonumuzun sürdürülebilir balıkçılık ile ilgili özverili çalışmalarından dolayı AOSB Yönetimine teşekkürlerini ifade eden plakette Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerine takdim edilmiştir.

Bu anlamlı programın gerçekleşmesinden dolayı öncelikle Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi olmak üzere emeği geçen ilgili tüm kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Saygılarımızla,

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu

ASOF Yönetim Kurulu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post DAVET ! İSTİLACI YABANCI TÜRLERLE MÜCADELEDE BALAST SUYU VE BİYOFOULİNG YÖNETİMİ ULUSLARARASI SEMPOZYUMU. 28-30 Kasım 2023 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecektir.
Next post Yediği balık hayatını mahvetti: Talihsiz 40 yaşındaki anne dört kere ampute oldu