Telefonları bırakın, oltaları alın: Kocaeli’de balıkçılık eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Amatör Balıkçılık Federasyonu tarafından, Başiskele Ortaokulu ve Yuvacık Serdar İlkokulu’ndaki özel öneme sahip çocuklar ile izcilere çevre bilinci ve balıkçılık eğitimi verildi, eğitime katılanlara olta takımı hediye edildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, Kocaeli Kent Konseyi Yerel Destek Programı kapsamında hazırlanan ve Amatör Balıkçılık Federasyonu ile ortak yürütülen “Temiz Çevre, Sağlıklı Yaşam ve Sürdürülebilir Balıkçılık” projesi kapsamında, Başiskele’de bulunan Yuvacık Serdar İlkokulu ve Başiskele Ortaokulu’ndaki özel öneme sahip ve izci çocuklar ile öğretmenlerine balıkçılık eğitimi verildi.

Okul bahçesinde yapılan eğitimlerde, çocuklara sportif ve amatör balıkçılığın yanı sıra çevre ve doğa koruma bilincini geliştirmeye yönelik uygulamalı eğitimler verildi. Eğitime katılan tüm çocuklara ve öğretmenlere KAMADER tarafından olta takımı hediye edildi.

Telefonları bırakın, oltaları alın: Kocaeli'de balıkçılık eğitimi

TELEFONLARINIZI VE TABLETLERİNİZİ BİR KENARA BIRAKIN

Dernek Başkanı Engin Uztürk, çocuklara yaptığı konuşmasında, “Telefonlarınızı ve tabletlerinizi bir kenara bırakın, alın oltalarınızı su kenarına gidin, balık avlayın ve avladığınız balıkları gönül rahatlığıyla tüketin. Çünkü balık çok değerli bir besin maddesidir; büyümeniz ve gelişmeniz için mutlaka tüketmeniz gerekir. Aynı zamanda su insanı dinlendirir, rehabilite eder ve size huzur verir.

Avrupa’nın birçok ülkesinde amatör balıkçılığı doktorlar reçete olarak yazıyor. Ama avlanırken devletimizin koyduğu kurallara ve etik kurallara uymayı sakın ihmal etmeyin. Sürdürülebilir balıkçılık istiyorsak kaynaklarımızı ve doğamızı korumamız gerektiğini unutmayın. Sizler ülke amatör balıkçılığına yön vereceksiniz. İçinizden birçoğunuz çok iyi sportif balıkçı olacak, buna inanıyoruz.

Bunun için size balık vermek yerine balık tutmayı öğretiyoruz. Sizlerin huzurunda öğretmenlerinize ve size bu eğitimleri veren KAMADER yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum,” dedi.

Telefonları bırakın, oltaları alın: Kocaeli'de balıkçılık eğitimi
Telefonları bırakın, oltaları alın: Kocaeli'de balıkçılık eğitimi
Telefonları bırakın, oltaları alın: Kocaeli'de balıkçılık eğitimi

Kaynak Kocaeli Fikir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Sulama göletindeki balık ölümüyle ilgili açıklama
Next post Bilecik Gölpark Fest: Balık Avı Yarışması Başlıyor!