Oltalar birincilik için denize atıldı. Balık Spor Osmaniye Surf Casting Balık Spor Kulübü tarafından 4. Geleneksel Olta ile Balık Yakalama Turnuvası

Osmaniye Surf Casting Balık Spor Kulübü tarafından 4. Geleneksel Olta ile Balık Yakalama Turnuvası düzenlendi.

Osmaniye Surf Casting
OSMANİYE SURF CASTİNG

Hatay’ın Erzin ilçesindeki Burnaz Sahili’nde yapılan turnuvaya Adana, Osmaniye, Hatay ve Mersin’den gelen takımlar, akşam saat 19.00’dan sabah 07.00’ye kadar kıyasıya mücadele etti. Kura çekimleriyle başlayan turnuva, balıkçıların birincilik adına oltasını Akdeniz’in mavi sularına atmasıyla sürdü. Turnuvada, resmi sirkülerdeki boyutlara göre en çok balığı tutan ilk 3’e ve en büyük balığı yakalayana ödül verildi.

Mersin’den yarışmaya nişanlısı İrem Saral ile birlikte katılan Asrın Parmaksız, “Mersin’den geldik nişanlımla beraber turnuvaya katılmaya karar verdik geldik yarışacağız ne olacağını bizlerde bilmiyoruz. 4 yaşımda başladım balıkçılığa sonradan geliştirince Surf Casting’e de başladık. Sevgili olduktan sonra ben İrem’e öğrettim bu sporu. Daha yeni 2-3 yıl oldu başlayalı. Öğrenmeye çalışıyor” dedi.

Bu spora nişanlısı sayesinde başladığını belirten İrem Saral, “Ben öncesinde nişanlımın yanına geliyordum çay kahve falan içiyordum. Baktım böyle olmuyor kendime ’Sen de balığa başla’ dedim. Çok güzel bir etkinlik, eğleniyoruz” diye konuştu.

Oltalar birincilik için denize atıldı

Balıkçılık sporunun maddi anlamda pek bir katkısının olmadığı ama maneviyat olarak dostluk ve arkadaşlık anlamında çok katkısı olduğunu söyleyen Mehmet Zafer Aykanat, “Osmaniye Surf Casting Balık Spor Kulübü’nün düzenlediği kıyıdan balık tutma yarışmasına, Mersin’den katılıyoruz. AKOB-DER ailesi olarak 9 takım olarak katıldık.

Burnaz Sahili’ndeyiz şuan. İnşallah güzel bir yarışma olur ve biz birinci oluruz. Maddi olarak hiçbir katkısı yok. Bu hobi sayesinde çok güzel bir arkadaş çevresi edindik, sosyal bir aktivitede bulunuyoruz. Genç arkadaşlara özellikle tavsiye ediyorum, mutlaka bu hobinin bir uçundan tutsunlar, başlasınlar. Seveceklerinden eminim” ifadelerini kullandı.

Osmaniye Surf Casting Balık ve Spor Kulübü Yönetimi Olarak Bu Yıl 4.Geleneksel Balık Yakalama Turnuvasında Ödül Kazananları Açıklıyoruz.

1. ASB

Gürhan Yazicioglu ve Selçuk Yılmaz

2.ASB Inan Ateş ve Nusret Sadiye Sarısoy

3.HUNTER TEAM

OSman Aksoy ve Müslüm Kaya

En büyük balık ödülü

Sedat Soydemir ve Hasan Arıcı

4.AKOBDER

Melih Yaman ve Mehmet Şimşek

5.FİSHİNG ACADEMY TÜRKİYE

Şahin Erdem ve Bilal Kaçmaz

Tek Tek Ayrı Ayrı Tebrik Ediyoruz.

Uzaktan Yakından Yarışmaya Katılan Dernekler Kulüpler Teamler Bireyseller Katkı ve Katılımcılarınızdan Dolayı Yönetim Kurulu Adına Sevgi ve Saygılarımlarımızı İletiyoruz.

Bilmeden Varsa Kusurumuz Afola Hakkınızı Helal Edin Lütfen.

Eksiklerimizi Not Aldık Bundan Sonraki Süreçte 0 Hata İle Yarışma Yapmayı Rabbim Nasip ve Kısmet Etsin İnşallah.

Seneye Görüşmek Dileğiyle İnşallah.

Kaynak İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Rastgeleder 2024 Fly Fishing (Sinek Balıkçılığı) Etkinliği
Next post Kırklareli’nde 1 metre uzunluğunda turna balığı tuttu