60 Yaşında derenin ortasında sandalyede balık tutuyor. Yok böyle keyif!

Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde bulunan derenin ortasına sandalye koyarak olta ile balık avlayan amatör balıkçı 60 yaşındaki Miraç Yazıcı sosyal medyada gündem oldu.

İlçede yaşayan Miraç Yazıcı, 12 yaşından beri olta ile tutuyor. En büyük tutkusu olan amatör olta balıkçılığı, aynı zamanda gelir kapısı da olmuş. Geçtiğimiz günlerde denizde bulunan kafeslerden birinin açılması sonucunda dereye yayılan somonları yakalamak için sabah 6’dan akşam 6’ya kadar derede avlanıyor.

Gününün büyük bölümünü çoğu zamanın derede geçiren Yazıcı, ayakta beklemek yerine dereye indirdiği sandalye sayesinde oturarak avlıyor. Derenin ortasına koyduğu sandalyeye oturarak avlayan Yazıcı, bu görüntüsü ile sosyal medyada gündem oldu.

Keyfine düşkün olta balıkçısı Miraç Yazıcı, 12 yaşından beri tuttuğunu söyledi. Denizde bulunan kafeslerden birinin patlaması sonucu dereye yayılan somon ve alabalıkları bitirdiği için sabah 6’dan akşam 6’ya kadar derede avladığını belirtti.

Yazıcı “Deredeki alabalıkları bitirmesin diye sabah 6, akşam 6 tutuyorum. Azaldıkça köylere doğru çıkıyorum. Toplanma yeri şelalenin üstü. Ben de sandalyemi alıp ava başlıyorum. Gençler kahvelere gideceğine gelsinler tutsunlar” ifadelerini kullandı. Kaynak Sabah

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Mahsur kalan binlerce yavru balık kurtarıldı.
Next post Doğa oluşturmamış: Deniz altında keşfedilen gizemli yapının sırrı çözüldü