Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü-Avcılık ve Kontrol Daire Başkanı Sayın Melih ER’e tüm amatör balıkçılar adına teşekkür ederiz.

BSGM-Avcılık ve Kontrol Daire Başkanı Sayın Melih ER; amatör balıkçılık ve amatör balıkçı ile ilgili açıklamada bulundu.

Amatör balıkçı cebinden para vererek zevkine göre hobisi olarak balıkçılık yapan kesimdir., biz böyle hitap ediyoruz.

Oltasını alıyor, teknesine biniyor veya kıyıya gidiyor. Hanımını çocuğunu yanına alıyor, oltasını atıyor haftanın bir veya iki gününü yoğun iş ortamından kaçarak deşarj olarak kafasını boşaltma yeri olarak görüyor.

Beş parmağı bir olmadığı gibi bu balığı alıp satanlar da var biz onları amatör balıkçı olarak görmüyoruz. Onlar yasadışı avcı, yasadışı balıkçı olarak kabul ediyoruz.

Amatör balıkçılarımız gerçekten genel olarak çok bilinçli, tebliğimizi oluştururken çok katkıları oluyor. Hakiminden tutun, savcısına, doktorundan muhasebesine veya sanayide çalışan işçisine kadar çok insan var. Onlar çok bilinçliler kurallara uymaya çalışıyorlar.

Birde bizim bilhassa iç sulardaki en büyük denetimdeki gözümüz. Niye? Bizim gidip ulaşamadığımız yerlere onlar ulaşıyorlar. Herhangi bir olumsuzluk, usulsüzlük olduğu zaman bize ihbarda bulunarak bizim gerekli müdahale etmemizi sağlıyorlar.

Bu insanlar ceplerinden para harcayarak kendi hobileri uğruna balıkçılık yapan kesim olarak onlarda bizim için bir paydaştır, sektör için faydalı olarak çalışan insanlardır.

Bu açıklamanın ardından amatör balıkçılar ve Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Başkanı M Serkan İnanç BSGM – Avcılık ve Kontrol Daire Başkanı Sayın Melih ER’e teşekkürlerini belirterek böyle yöneticilerimizin çoğalması dileğinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Suğla Gölü’nde balık bereketi
Next post Buzla kaplı suda balık avlayarak ‘ekmek’ mücadelesi! 50 yıldır bu işi yapıyor