Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzmit Körfezi’ni Balıklandırma Projesi! 5 bin yavru balık daha salınacak

Kocaeli Büyükşehir Belediye tarafından 2017 yılında başlatılan “İzmir Körfezi’ni Balıklandırma Projesi” kapsamında bu yılda körfeze balık bırakılacak. İzmir Körfezi’nde balık popülasyonunu arttırma çalışmaları kapsamında 5 bin yavru balık körfez sularına salınacak.

İzmit Körfezi'ni Balıklandırma Projesi! 5 bin yavru balık daha salınacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Körfezi’nde balık popülasyonunu arttırma çalışmaları kapsamında 5 bin yavru balığı daha körfez sularına bırakacak.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, körfezin çevresini ileri derecede biyolojik arıtma tesisleriyle çeviren Büyükşehir Belediyesi, balık türlerinin zenginleştirilmesi, biyolojik çeşitliliğin devamı ve halkın denizden daha fazla istifade etmesi için 2017’de “İzmit Körfezi’ni Balıklandırma Projesi”ni başlattı.

İzmit Körfezi’nden alınan kalkan, levrek ve çupra türlerinden anaç balıklar, Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü ile Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü’nde çoğaltıldı.

Anaç balıklardan elde edilen yavrular, 2017 yılından itibaren körfez sularına salınmaya başlandı. Bu süreçte 36 bin yavru balığı körfeze bırakan Büyükşehir Belediyesi, 28 Nisan’da 5 bin yavru balığı daha bölgeye salacak. Kaynak TV100

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Avcılar’da, İstanbul’un ilk ve tek Ekolojik Çocuk Parkı’nın açılışı gerçekleşti. 9.000 metrekare alanda hizmete açıldı.
Next post Cyborg Balık Görenleri Hayrete Düşürdü