15. KAMADER Turna ve Tatlısu Levreği Şenlikleri Haziran’da

Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği 9-10-11 Haziran 2023 tarihlerinde bu yıl 15. kez düzenlenecek.

Turna ve Tatlı Su Levreği balık yarışması şenlikleri, Tarım ve Orman Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nün izni, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, ABAF Amatör Balıkçılık Federasyonu,katkıları ve Kandıra Belediyesi işbirliği ile Ütük Göleti Kandıra’da Turna ve Tatlısu Levreği gerçekleştirilecektir.

Haziran’da Doğa da el ele olmaya hazır mıyız çocuklar…

KAMADER
Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği 9-10-11 Haziran 2023 tarihlerinde bu yıl 15. kez düzenlenecek.

balık yarışması ve şenliklerin, Kocaeli İlinin ve Kandıra İlçesinin Turizm potansiyelini ön plana çıkaran, tarihi ve yöresel kültürlerinin tanıtımına katkı sağlamakla birlikte, insanları bir taraftan eğlendirirken diğer taraftan sürdürülebilir balıkçılığa ve doğa korumacılığına yönlendirmek ve bu konudaki yasal mevzuat hakkında bilgi edinmelerine katkı sağlamayı amaçlayan yarışma.

Bununla birlikte özellikle çocukların ve gençlerinde daha bu yaşlarda doğa sevgisi ve doğa koruma bilinci oluşmasını önemseyen ve her faaliyetlere mutlaka çocuklarımızı ve gençlerimizi dahil ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Van’da kaçak avlanan 100 kg canlı inci kefali tekrar suya bırakıldı. Onlar rahatça göç edebilsin diye gece gündüz çalışıyorlar…
Next post ‘2 bin 500 dolara alıcı buluyor’ O balık böyle sağılıyor! ‘Ekonomik değeri çok yüksek’