Kovasını alan sahile koştu: Binlerce canlı balık kıyıya vurdu!

Canlı balıklar kıyıya akın edince bölge halkı da ellerine aldıkları kovalarla balıkları toplamaya başladı.

Daha önce de canlı balıkların kıyıya vurduğu görülmüş ve geçtiğimiz günlerde bu olay tekrarlanmıştı.

Filipinler’de denizdeki balıkların kıyıya vurması ilginç görüntülere sahne oldu. Filipinler’de, daha önce de canlı balıkların kıyıya vurduğu görülmüş ve geçtiğimiz günlerde bu olay tekrarlanmıştı.

Bu olay, bölge halkı tarafından okyanusun bir hediyesi olarak görülse de, ekosistemde ne gibi değişikliklere neden olabileceği araştırılıyor. Son olayda da binlerce balık tekrar kıyıya vurdu.

Çevreciler, tekrarlanan bu doğa olayının nedenlerini incelemekte ve araştırmaktadırlar. Bazıları bu durumu bir deprem habercisi olarak yorumlarken, bilim adamları ise bu olayın ani su soğuması (“upwelling”) kaynaklı olabileceğini iddia etmektedirler.

Bölge halkı, önce balıkları topladıktan sonra yaşanan durumu değerlendirerek endişelerini dile getirmiştir. Ancak bilim adamları, ani su soğumasının bu tür olayların arkasındaki neden olabileceğini düşünmektedirler.

Bu olaylar, ekosistemdeki doğal denge üzerindeki etkileri ve olası deprem riski gibi faktörlerle birlikte daha geniş çaplı araştırılmaktadır. kaynak gunboyu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post 8 yıldır yalnız olan vatoz ‘kendi kendine’ üredi. Sevgililer Günü Sürprizi:
Next post Avlanması yasak olan 11 orkinos Çanakkale’de ele geçirildi