Balık tutmaya giden baba ve kızı tam oltalarını atacakken kıyıdaki şeyi görüp oltayı da bırakıp yanına koştu

Balık tutmak için kıyıya giden baba kız, tam olta atacakları sırada kıyıdaki sıra dışı şeyi görünce meraklarına yenik düşüp yanına gittiler. Baba kız, yanına yaklaşınca gördükleri şeyin kıyıya vuran dev bir ahtapot olduğunu fark etti. Baba ve kızı onu bulduklarında ahtapot çoktan ölmüştü ancak tahminlerine göre kafasından güçlü bir ısırık almıştı.

Balık tutmaya giden baba ve kızı tam oltalarını atacakken kıyıdaki şeyi görüp oltayı da bırakıp yanına koştu - Resim: 1

Balığa çıkan bir baba ve kızı tarafından Birleşik Krallık’ta bir sahilde ilginç bir keşif yaptı. Balık tuttukları sırada kıyıya bakan ikili, karaya vurmuş devasa bir ahtapot gördü. Ziggy Austin, kızı Lauren ile birlikte sıra dışı bir şey fark ettiğinde, Devon’daki Torquay sahilindeki Hope’s Nose’da balık tutuyordu.

18

Balık tutmaya giden baba ve kızı tam oltalarını atacakken kıyıdaki şeyi görüp oltayı da bırakıp yanına koştu - Resim: 2

“BALIK AĞINA BENZETTİ”

Ziggy, başlangıçta onu eskimiş bir balık ağı sanarak canavar yaratığa rastladıktan sonra yaşadığı şoktan bahsetti. “Çok sıra dışıydı. Hope’s Nose’un kenarında durup yandan aşağı baktım ve bir tür harap olmuş balık ağına benzeyen bir şey görebildim. ‘Bu ne tuhaf?’ diye düşündüm. Sonra büyük bir dalga geldi ve onu hareket ettirdi ve yuvarlandı ve bu dokunaçları gördüm. Ve ‘Aman Tanrım! Bu bir ahtapot’ gibiydi. 

28

Balık tutmaya giden baba ve kızı tam oltalarını atacakken kıyıdaki şeyi görüp oltayı da bırakıp yanına koştu - Resim: 3

KIYIYA DOĞRU SÜRÜKLEDİ

“Bu yüzden kayaların kenarına indim, çubuğumun donanımını çözdüm ve çubuklarımın ucunu ona ulaşmak için kullandım ve onu yukarı sürükledim.” dedi. Sonra Lauren dokunaçlarından birini tutmayı başardı ve onu kayaların üzerine sürükledi. “Çok sıra dışı bir şeydi.” dedi. Bir tüplü dalgıç ve yerel kıyı maceralarına öncülük eden bir şirket olan Rock Solid Coasteering’in sahibi olan Ziggy, çok sayıda kıyı vahşi yaşamı gördü. DevonLive, bulduğu ahtapotun sıradan bir ahtapot olduğuna inanıyor. 

38

Balık tutmaya giden baba ve kızı tam oltalarını atacakken kıyıdaki şeyi görüp oltayı da bırakıp yanına koştu - Resim: 4

DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ OLABİLİR

National Geographic’e göre bu ahtapot türü genellikle yaklaşık 30 cm – 91 cm büyüklüğündedir, ancak Ziggy bulduğu ahtapotun daha çok iki metre genişliğinde olduğunu düşünüyor. “Bu şey bir metreden çok daha büyük, sanırım neredeyse iki metre, kesinlikle çok büyük. Henüz ölçmedim, bu yüzden eve götürüp resmi olarak ölçmek istiyorum çünkü dünyanın en büyüğü olabilir.” 

48

Balık tutmaya giden baba ve kızı tam oltalarını atacakken kıyıdaki şeyi görüp oltayı da bırakıp yanına koştu - Resim: 5

ÖLMÜŞTÜ AMA SEĞİRİYORDU

Ziggy onu bulduğunda ahtapot ne yazık ki çoktan ölmüştü. Düzenli olarak ziyaret eden ve balıkçıların oltalarından balık çalan bir fok tarafından yenildiğine inandığını söyledi. “Ölmüştü ama hala seğiriyordu, bu yüzden gerçekten tazeydi. Fok kafasını ısırmış olmalı. Beyin çok büyük olurdu” dedi. 

58

Balık tutmaya giden baba ve kızı tam oltalarını atacakken kıyıdaki şeyi görüp oltayı da bırakıp yanına koştu - Resim: 6

CANLI YAYINDA AHTAPOTU İNCELEYECEĞİNİ SÖYLEDİ

Ziggy, ahtapotun yaklaşık 10 kg ağırlığında olduğunu tahmin ettiğini, ancak eve geldiğinde düzgün bir şekilde tartacağını söyledi. Her zaman deniz biyolojisine ilgi duyan bir fen bilgisi öğretmeni olarak Ziggy, karısı mutfağı kullanmasına izin verirse, Rock Solid Coasteering’in Facebook’taki bir Facebook Canlı yayınında ahtapotu incelemeyi düşünüyor. 

68

Balık tutmaya giden baba ve kızı tam oltalarını atacakken kıyıdaki şeyi görüp oltayı da bırakıp yanına koştu - Resim: 7

ASLA ÖLDÜRMEZDİM

Ayrıca öğrencilerine harika örneği göstermek için ahtapotu sınıfa götürebileceğini söyledi. Kanalında hayvanla ilgili bir YouTube videosu da çekmeyi planlıyor.  Ziggy, ahtapotu pişirmeyi de planladığını söyledi. “Birkaç yıl önce Come Dine With Me’nin Torquay baskısını kazandım, bu yüzden bu güzel örnekle özel bir şeyler pişireceğim. Böylesine harika bir yaratığı asla öldürmezdim ama ziyan olmasını istemiyorum. Bütün arkadaşlarım şimdiden bir parça için mesajlaşıyor.” 

78

Balık tutmaya giden baba ve kızı tam oltalarını atacakken kıyıdaki şeyi görüp oltayı da bırakıp yanına koştu - Resim: 8

HERKESİN DİKKATİNİ ÇEKTİ

Bulgu, o sırada No Hopes Head’de balık tutan diğer insanları da şaşırttı. Ziggy şunları söyledi: “Orada balık tutan bir sürü adam var ve ‘Ne oluyor’ diyerek bana geliyorlar, etrafta toplanıyorlar, fotoğraf çekiyorlar, nasıl pişireceğim konusunda bana tavsiyelerde bulunuyorlardı. “Orada çok sayıda Taylandlı ve Çinli vardı ve hepsinin benim için farklı bir tarifi vardı.” dedi. Kaynak TV100

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Balık tutarken koluna batan oltanın kancasını itfaiyeciler kesti
Next post Elazığ’da kaçak avlanan 100 kilo canlı balık, tekrar suya bırakıldı