Amatör Balıkçılık Sorunları Çalıştayı Yapıldı / Yücel CANVAR

Amatör Balıkçılık Sorunları Çalıştayı Yapıldı

9 Şubat 2020 Pazar günü Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere bir araya gelen; ABAF – Amatör Balıkçılık Federasyonu (Kocaeli), ASOF – Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu (Ankara), AVRASYA – Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu (Konya) ile ülkemizin değişik illerinde faaliyet gösteren Federasyon üyesi olan ve Federasyon üyesi olmayan onlarca dernek temsilcisi sürdürülebilir balıkçılık, yaşanabilir bir doğal hayat için hep birlikte mücadele etme ve birlikte görüş/öneriler vererek ilgili kurumlara destek olma kararı aldı.

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü, Avcılık ve Kontrol Daire Başkanı Sayın Melih ER ile Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü Su Ürünleri Mühendislerinden Sayın Gülten ÇİÇEK’inde katılım sağladığı çalıştaya Ülkemizin değişlik bölgelerinden katılan ya da kötü hava şartları nedeniyle katılamamış olsa bile aynı görüşte olduklarını bildiren sivil toplum kuruluşları Bakanlığa önceden verilen görüş/önerilerin tekrardan güncellenmesi ve birlik içerisinde hareket edilmesi kararı aldılar.

TOPLANTI GÜNDEMİ

a- Amatör Balıkçılığın Dünü, Bugünü ve Yarını

b- Yasadışı Balıkçılık Faaliyetlerinin Önlenmesi – Görüş ve Öneriler

c- Ticari Balıkçılığın Amatör Balıkçılığa Etkileri – Görüş ve Öneriler

d- 5/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ Önerileri

e- 5/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ Önerileri

Bu toplantının gerçekleşmesinde emeği geçen, katılımları ile destek veren ilgili tüm kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimizi sunuyoruz.

About Post Author

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Previous post Trakya’nın Güzelleri / Onur AKÇAY
Next post Amatör ve Sportif amaçlı avcılık hakkında araştırma önergesi / Osman DEMİRTAŞ