Akdeniz’de 4 Oltacı 154 Kiloluk Dev Orkinos Yakaladı!

Dev Orkinos ile 4 kişi 1 saatlik mücadeleyle yakalamayı başardı

Hatay’da, 4 amatör balıkçı 154 kilogramlık devasa bir orkinosu 1 saat süren zorlu bir mücadele sonunda yakaladı. Bu nefes kesici anlar, balıkçılar tarafından kameraya kaydedildi.

Yaz aylarının gelmesi ve Akdeniz’in durgunlaşmasıyla birlikte bölge, balıkçılar için cazip hale geldi. Hatay’ın Arsuz ilçesinden denize açılan dört arkadaş, balık tutma hobileri sırasında karşılarına çıkan dev orkinosu yakalamayı başardılar. Balığın boyu 2 metreyi aşarken, yakalanma anı büyük bir heyecana sahne oldu.

Dev Orkinosla Mücadele

İskenderun körfezinde yaşanan olayda, balıkçılar oltanın kırılmasına rağmen mücadeleden vazgeçmedi ve 1 saatlik çabanın ardından balığı tekneye çekmeyi başardılar. Dev orkinosun büyüklüğünü göstermek isteyen balıkçılar, balıkla yan yana durarak boy ölçüşmeleriyle dikkat çekti.

Feridun Özdemir’in Açıklamaları

Balığı yakalayan ekipten 50 yaşındaki Feridun Özdemir, “Bu balık bluefin yani mavi yüzgeçli orkinos. Dünyada çok kıymetli bir tür. Yakaladığımız balık 2 metrenin üzerindeydi, benim boyumdan oldukça uzun. Benim boyum 1 metre 82 santim, balık ise 154 kilogram geldi. Hatay körfezinde yakaladık.

Bu işi hobi olarak yapıyoruz ama yazları sadece bluefin tutmak üzere İzmir’e gidiyorum. Yaklaşık 1 saat uğraştık, kamışımız kırıldı ama vazgeçmedik. Bir kişi kamışı, bir kişi makineyi, bir kişi dümeni tuttu ve 4 kişilik bir ekiple ancak bu balığı yakalayabildik. Oradaki adrenalin ve heyecan inanılmazdı” dedi.

Bu etkileyici olay, balıkçılığa meraklı olanlar için Akdeniz’in ne kadar heyecan verici olabileceğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Hakan Yamaner’den olta ile 150 cm orkinos
Next post Marmara Denizi’nde Uçan Balık Sürprizi