Büyükçekmece Gölü’nde yasadışı ticari balık avcılığı yapanlara yönelik operasyon düzenlendi.

Yasadışı balık avcılığı yapan 4 kişiye ise 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu’na göre toplam 104 bin 968 TL idari para cezası uygulandı.

Operasyonda, 10 bin 400 metre misina ağına el konuldu. Ağlarda yakalanan 1 tonu aşkın canlı balık suya geri bırakıldı. yasadışı ticari balık avcılığı yapan 4 kişiye ise toplam 104 bin 968 TL idari para cezası kesildi.

23 Ocak 2024 tarihinde; İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü çalışma programı kapsamında; Büyükçekmece Gölü’nde denetim yapıldı. Denetime, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü, Arnavutköy ve Büyükçekmece İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinden su ürünleri kontrol görevlileri ile İstanbul Çevre Jandarma Doğa ve Hayvanları Koruma Timi, Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve gözetim amaçlı İsobder İsobder – İstanbul Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Derneği katıldı.

Denetimde; canlı oldukları belirlenen yaklaşık 1 tonu aşkın muhtelif balık doğal yaşam alanları olan göle geri bırakılırken, 10 bin 400 metre misina ağına el konuldu. El konulan av malzemeleri mülkiyeti kamuya geçirilmesi kararı alınarak yeddi-emin deposuna kaldırıldı.

Yasadışı balık avcılığı yapan 4 kişiye ise 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu’na göre toplam 104 bin 968 TL idari para cezası uygulandı.

Göldeki balık popülasyonunu korumak ve kaçak avcılığı önlemek için paydaş kuruluşlarla denetimlere devam edilecektir.

Kaynak İsobder – İstanbul Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Derneği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Dünya, balığını Çin olta takımları ile tutuyor
Next post Gırgır balıkçılığı 24 metre derinlikte yapılıyor: Neredeyse karaya çıktılar