Deniz dibi hayalet ağlardan temizlendi. Denizden 8 bin metrekare hayalet ağ çıkarıldı.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde dalgıçlar, hayalet ağlardan temizliği gerçekleştirdi. Denizden 8 bin metrekare hayalet ağ çıkarıldı. İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, en büyük temizliğin denizi kirletmemekle başladığına dikkati çekti.

Dalgıçlar bu kez deniz dibini temizlemek için daldı. Muğla’nın eşsiz güzellikteki denizi hayalet ağlardan kurtarıldı.

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğünce, Türkbükü Mahallesi açıklarında etkinlik düzenlendi.

Su altı dronuyla hayalet ağların bulunduğu bölge belirlenerek, 6 dalgıç tarafından alanın temizliği yapıldı. Yaklaşık iki saat süren çalışmanın ardından denizden çıkarılan 8 bin metrekare hayalet ağ, tekneyle Türkbükü Balıkçı Barınağı’na getirildi. Çalışmalar, su altı kamerasınca görüntülendi.


Etkinliğe katılan İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Muğla koylarının yoğun şekilde teknelere ev sahipliği yaptığını söyledi. Bu durumun denizlerdeki kirliliği artırabileceğini dile getiren Saylak, en büyük temizliğin denizi kirletmemekle başladığına dikkati çekti.

Mavi vatanı gelecek kuşaklara miras bırakmak zorunda olduklarını vurgulayan Saylak, “Denizleri kirletmeme sorumluluğunu birlikte taşımak zorundayız. Sonuna kadar hep birlikte Muğla’mızın 1500 kilometrelik sahil şeridini temiz tutma konusunda kararlıyız.” dedi.

Kaynak tarimtv

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Balık kokusu isyanı…
Next post Bodrum’un su altı zenginlikleri ortaya çıkıyor. ‘Bodrum’da geçen yıldan bu yana 100’ün üzerinde dalış yaptık.’