Rafting yapanlar Düzce’de sorumsuz balık avcılarının Melen Çayı’nda bıraktığı olta misinasına takılan yılanı kurtardı

Düzce’nin rafting merkezi Melen Çayı’nda misafirleri ile rafting yapan Düzce Veteriner Hekimler Odası Başkanı Şerif Ali Karanfil, çayın kenarında bir hareketlilik fark etti

Düzce’de sorumsuz balık avcılarının Melen Çayı’nda bıraktığı olta misinasına takılan yılan, tarafından kurtarıldı. Düzce’nin rafting merkezi Melen Çayı’nda misafirleri ile Düzce Veteriner Hekimler Odası Başkanı Şerif Ali Karanfil, çayın kenarında bir hareketlilik fark etti. Hareketliliğin olduğu yere gelen Karanfil ve misafirleri, balık avcılarının attığı misinaya takılmış olan yılanı fark etti.

Kürekleriyle yılanı kurtarmaya girişen Karanfil ve arkadaşları, uzun süren çabaların ardından yılanı takıldığı misinadan kurtarmayı başardı. Yılanın kurtarılma anını cep telefonu kamerası ile çeken, balık avcılarına da uyarılarda bulundular.

Karanfil, “Yılanımız sorumsuz avcıların bıraktığı misinalarda takılı kalmış. Balık avcılarının sorumsuzca avlanması ve avlandıktan sonra olta misina ve ağlarını derelerde bırakması sonucu birçok su canlısı bunlara takılarak ölüyorlar” dedi.

https://www.kamu3.com/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Tutangalar grubu örnek olmaya devam ediyor
Next post Tuzlu sodalı suyunda üreme imkanı bulamadığı için Van Gölü’den akarsulara 3 ay sürecek göç yolculuğu devam ediyor