3. Km açıklarda Köpek balığı ile konuşan balıkçı ‘Tamam ağabey sen büyüksün’ sözleri sosyal medyada viral oldu.

Konyaaltı 3 km açıklarına balık tutmaya giden balıkçı köpek balığının yakın tacizine maruz kalan Savaş Güzel o anları kayıt altına aldı.

Antalya’da denize açıldığı esnada köpek balığının uzun süren yakın tacizine uğrayan balıkçı videoda söyledikleri viral olan Güzel, “Tüylerimiz diken diken oldu. Böyle psikopat bir köpek balığı görmedim. ‘Tamam ağabey sen büyüksün’ deyip avımızı yarıda bıraktık. O galip geldi, sonuçta denizin aslanı” ifadelerini kullandı.

Konyaaltı ilçesinin 3 kilometre açıklarına balık tutmak için tekneyle açılan balıkçı Savaş Güzel’in teknesinin yanına bir anda köpek balığı geldi. Güzel ve teknedeki arkadaşı neye uğradığını şaşırırken, köpek balığı su yüzeyine çıkarak uzun süre tekne etrafında döndü.

Balıkçı ile Köpek Balığı

“KAFAYI YEMİŞ BU”

Oltası denizde olan Güzel, zaman zaman teknenin motor kısmına yanaşan köpek balığına ‘hoşt’ diyerek tepki gösterdi. Yaklaşık 200 metre derinlikte olduklarını belirten Güzel, “Köpek balığı yaklaşık 1 saattir teknemizi taciz ediyor. Motora saldırıyor. Pervaneye ısırık atıyor vallahi. Kafayı yemiş bu. Hareketlere bak. Manyak. Hoşt. Çok sıkıntılı bu. Ayağımı yıkarken bir baktım köpek balığı dolaşıyor. Bir balık tutturmadı. Kardeşim gitsene, alo” diyerek köpek balığına seslendi. “Burada dolaşıyor hep. Ağzında kanca var, ya onun acısı ya da aç hayvan” diyen Güzel, zaman zaman ona balık da attı. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler, çok sayıda kişi tarafından izlendi.

“YÜZEYDEYDİ VE ŞOK OLDUM”

10 yıldır denizcilikle uğraşan Savaş Güzel, yaşadığı o korku dolu anları anlattı. Güzel, “Arkadaşımla denize çıkmıştık. Öğlen saatlerinde hava sıcak olmuştu. Arkadaşımla denize girmek istedim. O istemeyince vazgeçtim, ayaklarımı suya sokuyordum. O sıra köpek balığını fark ettim. İrkildim, teknenin içine atladım. Yüzeydeydi ve şok oldum. Ayağımı ısıracağını sandım” diye konuştu.

“SICAKTAN BUNALMIŞ OLABİLİR”

Köpek balığının ağzında kanca olduğunu belirten Güzel, “O tür harami balıklar, kanca ya da yara aldıklarında onları çıkarmak için taşlara kayalara ya da bizimki gibi tekne pervanelerine yaklaşabiliyorlar. Amacı o da olabilir, benim yaptığım şıpırtı da dikkatini çekmiş olabilir. Video kaydına girmeden önce 5-6 tane kolyoz balığıyla onu besledik. Normalde harami balık beslenmez ama o beslendi. Sıcaktan bunalmış da olabilir” ifadelerini kullandı.


“BALIK GERÇEKTEN PSİKOPAT GİBİYDİ”

Güzel, denizcilik hayatında küçük büyük çok sayıda köpek balığı gördüğünü de sözlerine ekleyip, “Balık gerçekten psikopat gibiydi. Dönüp dönüp sana doğru geliyor. Köpek balıkları suda hareket ettiği gibi karada da hareket edebilir, tekneye de ani harekette bulunabilir. Tüylerimiz diken diken oldu. Böyle psikopat bir köpek balığı görmedim. Avımızı da böldü. Yaklaşık 12-13 dakika boyunca teknemizi bırakmadı. Biz de, ‘Tamam ağabey sen büyüksün’ dedik. O galip geldi, sonuçta denizin aslanı o. Geri döndük” diye konuştu. Kaynak SondakikaLike/Dislike Count

Paneli aç/kapa: Like/Dislike Count

Layout Settings

Paneli aç/kapa: Layout Settings

Sidebar Layout

 Global sidebar Right sidebar Left sidebar No sidebar

Ultimate Social Media – Hangi görsellerin & metinlerin paylaşılacağını tanımlayın

Paneli aç/kapa: Ultimate Social Media – Hangi görsellerin & metinlerin paylaşılacağını tanımlayın

Görsel (Sosyal medya paylaşımı için)

no image

Başlık (paylaşım başlığını kullanmak için boş bırakın)

Bu başlık Facebook, Linkedin ve WhatsApp’ta paylaşıldığında kullanılacaktır. Gönderi başlığını kullanmak için boş bırakınız. [Developers: this is used by the open graph meta tag «og:title»]

95 karakter kaldı

Açıklama (Paylaşım alıntısını kullanmak için boş bırakın)

Facebook, Linkedin, Twitter ve WhatsApp’ta paylaşıldığı zaman bu açıklama kullanılacaktır (eğer ‘Twitter cards’ kullanıyorsanız). Gönderi alıntısını kullanmak için boş bırakın. [Developers: this is used by the open graph meta tag «og:description»]

297 Karakter Kaldı

Görsel (Sosyal medya paylaşımı için)

no image

Pinterest açıklaması (paylaşım başlığını kullanmak istiyorsanız boş bırakın)

Bu paylaşım Pinterest’te paylaşıldığı zaman bu açıklama kullanılacaktır. Paylaşım başlığını kullanmak için boş bırakabilirsiniz.

Tweet

Bu tweet metni olarak kullanılacaktır (paylaşılacak bağlantı otomatik olarak sonuna eklenecektir). Hiçbir ek yazı girmezseniz, eklentinin ayarlar sayfasındaki 6. sorunun altında doldurduğunuz metin tweet adına kullanılacaktır.

106 Karakter Kaldı

  • Yazı
  • Blok

Özet

GörünürlükHerkese açık

YayımlaHemen

URLoltacidergisi.com/?p=9027Blogun en üstüne sabitleİnceleme bekliyorYAZI BİÇİMİAlıntılaGaleriResimSes dosyasıStandartVideoYAZAROltacı DergisiOltacı DergisiAMP’yi etkinleştirÇöpe taşı

Kategoriler

KATEGORİLERDE ARABalıkçılık ve Su ÜrünleriGenelhaberlerolta&balıkçılık

“BALIK GERÇEKTEN PSİKOPAT GİBİYDİ”

Güzel, denizcilik hayatında küçük büyük çok sayıda köpek balığı gördüğünü de sözlerine ekleyip, “Balık gerçekten psikopat gibiydi. Dönüp dönüp sana doğru geliyor. Köpek balıkları suda hareket ettiği gibi karada da hareket edebilir, tekneye de ani harekette bulunabilir. Tüylerimiz diken diken oldu. Böyle psikopat bir köpek balığı görmedim. Avımızı da böldü. Yaklaşık 12-13 dakika boyunca teknemizi bırakmadı. Biz de, ‘Tamam ağabey sen büyüksün’ dedik. O galip geldi, sonuçta denizin aslanı o. Geri döndük” diye konuştu. Kaynak Sondakika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post ‘2 bin 500 dolara alıcı buluyor’ O balık böyle sağılıyor! ‘Ekonomik değeri çok yüksek’
Next post Dışındaki zehre rağmen etinin lezzetiyle bilinen iskorpit balığı tezgahlarda yerini aldı. 300 liradan alıcı buluyor.