ESBALDER SPORTİF SAZAN BALIĞI YARIŞMASI

ESBALDER SPORTİF SAZAN BALIĞI YARIŞMASI
15/ 16/ 17/ 18/ Eylül tarihleri arasında düzenlenen sportif balık yarışması kıyasıya bir çekişme ile geçti. 15 eylül Perşembe günü saat 12-00 da başlayan yarışma 18 eylül Pazar günü 12-00 da bitti. Yarışmaya Eskişehir, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Bursa, İnegöl, Çanakkale illerinden toplamda yirmi takım ve ASOF’a bağlı ESBALDER’li Sporcuların katılım (DAK) Dorlion Arama Kurtarma Derneğinin destekleri ile 250 kişinin dört gün boyunca çekişmesine sahne oldu.
ESBALDER Derneğinin düzenlediği Eskişehir Büyük Şehir Belediyesi, Eski, Tepebaşı belediyesi ve bir çok sponsorun destekleri ile gerçekleşen yarışmada toplamda 28 adet 78 kilo balık tutulurken limit altı yani 40 santimin altında 70 balık yakalandı. En büyük balık kategorisinde Kütahya’dan KÜSOBDER Derneğinden (Börü Sazan Takımı) 77 santim 5kilo990 gramla kazandı. En çok balık kategorisinde 7 balıkla 17 kilo 03 gramla Uşak Sportive Carp Team 1. Oldu. En çok balık yakalayan 2. Si 12 kilo 975 gramla en büyük balığı yakalayan Börü takımı oldu. En çok balık yakalayan 3. Sü ise 9 kilo 345 gramla İnegöl’den Dostum İnegöl-1 takımı dereceye girdi.

ESBALDER Dernek başkanı sayın Tamer TAKIL bu yarışma İnşallah geleneksel hale gelmesi için çalışacağız. Yarışmaya katılan sporcuların önümüzdeki yarışmalara aileleri ile katılım sağlayacaklarını söylemeleri ve bu güne kadar böylesine modern bir tesiste yarışmadıklarını beyan etmeleri ve Sayın Büyükşehir Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN nezdinde tüm Eskişehirli hemşerilerimize teşekkür etmeleri bizleri onurlandırmış ve daha çok motive etmiştir dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post INTERNATIONAL ÖMERLİ CARP CUP 2022 SONUÇLARI
Next post Türkiye’nin ilk deniz kadın koruyucuları görevde