ASOF SAZAN BALIĞI YAKALAMA YARIŞMASI GÖLDE BALIK ÖLÜMLERİ NEDENİYLE İPTAL EDİLDİ

Read Time:1 Minute, 0 Second

Bolu’nun içme suyunun sağlandığı Gölköy Barajı Gölü’nde balık ölümlerinin yaşanmasının ardından, bölgede düzenlenen ve 110 kişinin katıldığı en büyük sazan balığını tutma yarışması sonlandırıldı.

Bolu’da Gölköy Barajı Gölü’nde ölü balıkların kıyıya vurması üzerine ihbarla bölgeye İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı ekipler sevk edildi. Ekipler, barajdan ölü balıkları toplayıp, sudan da numune aldı. Alınan numuneler, incelenmek üzere laboratuvara götürüldü. Bölgede balık ölümleri yaşandığı sırada, Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu (ASOF) tarafından 29 takımdan 110 yarışmacının en büyük sazan balığını yakalamak için yarıştığı ‘Sportif sazan balığı yakalama yarışması’ gerçekleştiriliyordu. Kentte yaşayan bazı balıkçılar ve vatandaşlar, balık ölümleriyle ilgili federasyonu ve düzenlenen yarışmayı suçladı. 3 Ekim’de başlayıp 9 Ekim’de sona ermesi planlanan yarışma bugün federasyon kararı ile sonlandırıldı.

Balık ölümlerinin yaşandığı baraj gölünde sazan tutma yarışması sonlandırıldı

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Başkanı Serkan İnanç, yarışma başlamadan önce balık ölümlerinin başladığını belirterek, balık ölümlerine neden olabilecek yem veya başka bir maddeyi göle atmadıklarını ve her yarışmada kullanılan standart yem ve malzemelerin kullanıldığını açıkladı. 

İnanç, 14 yıldır Bolu Gölköy’de bu yarışmanın düzenlendiği ve daha önce böyle bir şey yaşanmadığını, kendilerinin balık ölümleriyle alakaları olmadığını belirterek, “Bizim bütün sporcularımız daha buraya gelmeden burada balık ölümleri başladı. Tahlillerin sonucunu bekliyoruz. Biz kendimize güveniyor ve bizlik bir şey olmadığını düşünüyoruz” dedi.

Balık ölümlerinin yaşandığı baraj gölünde sazan tutma yarışması sonlandırıldı

kaynak dha

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

About Post Author

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Previous post BİLGİLENDİRME …! ASOF CARP TÜRKİYE 2022 yarışması 2023 tarihine ertelenmiştir .
Next post ASOF Federasyonumuz yönetim kurulu ve yarışma görevlileri göldeki olumsuzlukların giderilmesi için ilgili alanda
%d blogcu bunu beğendi: