Home / Genel / “YAKALA, SEV, BIRAK. Balıkesir’e sportif balıkçılık göleti

“YAKALA, SEV, BIRAK. Balıkesir’e sportif balıkçılık göleti

“YAKALA, SEV, BIRAK.”

“YAKALA, SEV, BIRAK.”BALIKESİR’ DE SPORTİF AMAÇLI AVLAK SAHASI.

Balıkesir’e sportif balıkçılık göleti

Balıkesir İvrindi’de sportif balık avcılığına yönelik projelendirilen, gölet düzenlemesi çalışmasına başlandı. Balıkesir Büyükşehir ve İvrindi belediyelerinin hazırladığı proje, Karaçepiş Göleti ve çevresindeki araziyi kapsıyor. Proje tamamlandığında, sürdürülebilir balıkçılık için gölette “yakala sev bırak” sloganıyla ulusal ve uluslararası sazan avcılığı yarışmaları yapılabilecek.

Balıkesir’e sportif balıkçılık göleti

Proje hakkında bilgi veren İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, “Türkiye’den insanlar sırf bu hobilerini yapabilmek için yurt dışına gidiyor. Bir arayış vardı, biz de burayı gösterdik. Felsefe olarak şöyle tabir ediliyor; yakala sev bırak. Yani çocuklar, gençler annesiyle, babasıyla gelecekler. Sevgi ortamında bir gün geçirecekler” diye konuştu.

2021 yazına hazır

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Serkan Akça ise Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatıyla başlattıkları projeyi 2021 yılının yaz aylarında tamamlamayı hedeflediklerini aktardı. l AA

About Ali İhsan Üçbaş

Check Also

Binlerce sülük yurt dışına çıkarılmak üzereyken yakalandı

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Sabiha Gökçen Havalimanında yapılan kontrollerde yasa dışı yollardan yurt dışına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Oltacı Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Oltacının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..