6/2 NUMARALI AMATÖR AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ AVCILIĞININ DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ.

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nün Mehmet Özdinar Toplantı Salonunda 7 Mayıs 2024 günü 6/2 NUMARALI AMATÖR AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ AVCILIĞININ DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ.

1 Eylül 2024 – 31 Ağustos 2028 tarihleri arasındaki avlanma döneminde uygulanmak üzere hazırlanacak olan, “6/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ”e ilişkin olarak, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nün Mehmet Özdinar Toplantı Salonunda 7 Mayıs 2024 günü düzenlenen toplantı öncesinde her daim yan yana duruş sergilediğimiz AVRASYA Federasyonu temsilcileri ile günün erken saatlerinde buluşup son değerlendirmeleri yaparak toplantıya katılım sağladık.

13.30’da başlayıp 18.00’a kadar süren toplantıda doğa aşığı olta balıkçıları tarafından federasyonumuza ulaştırılan önerilerin neredeyse tamamına yakını sözlü olarak ta Balıkçılık Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’ne iletilip tebliğ yayımlana kadar da tarafımızdan ulaştırılacak önerilerin dikkate alınacağı sözü alındı.

Doğa aşığı olta balıkçılarından gelen önerileri toparlayıp defalarca istişarede bulunarak 43 sayfa haline getirip bu önerilere birlikte imza atarak bakanlığa yazılı olarak sunduğumuz federasyonumuz üyesi 15 derneğimiz yöneticileri ve üyeleri ile hep yan yana duruş sergilediğimiz ve bu güne kadar her konuda görüş birliğine varıp sürdürülebilir balıkçılık konusunda birlikte mücadele ettiğimiz AVRASYA Federasyonu Yönetimi ve üyesi derneklerine, bu toplantı öncesinde hiç istişare yapamamış olmamıza rağmen toplantı anında tüm maddelerde aynı duruşu sergilediğimiz ABAF Federasyonu Yönetimi ve üyesi dernek temsilcilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu çok önemli toplantıda var olan ilgili tüm Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile görevli kamu personellerine teşekkürlerimizi sunuyor, çıkılan bu anlamlı yolda kolaylıklar diliyoruz.

Zamanın kısıtlı olmasına rağmen toplantının hemen başında bize sunulan maddelerden hep birlikte kurtulup günü imkânlarımız ölçüsünde sürdürülebilirlik adına kazançlı bir şekilde kapattığımızı düşünüyoruz.

Amatör ve Ticari Tebliğler yayınlana kadar sürdürülebilir balıkçılık konusunda samimiyetine güvendiğimiz tüm ilgili kişi, kurum ve kuruluşlarla yan yana olmaya, güç birliği yaparak ülkemizdeki amatör ve sportif balıkçılığın gelişmesi adına emek sarf etmeye aynı şekilde devam edeceğiz.

Bu esnada verdiğiniz ve vereceğiniz tüm öneriler ile amatör balıkçılık konusunda yaşadığınız sıkıntıları da yazılı ve sözlü olarak bakanlığa aynı şekilde bildirmeye devam edeceğimizin bilinmesi ister, öncelikli amacı sürdürülebilirlik olan tüm doğa aşığı olta balıkçılarına saygı ve selamlarımızı sunarız.

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu

ASOF Yönetim Kurulu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post AKDER 72. YIL TURNA BALIĞI YAKALAMA YARIŞMASI SONUCU
Next post Türk somonu ihracatında artış