Fethiye’nin Dev Kuzuları! / Tolga ÇALIM

Fethiye’nin Dev Kuzuları!

​​Herkese merhaba çok değerli OLTACI Ailem;

Yazıma başlamadan önce Kasım ayının yani 10 Kasım’ın bizleri hüzüne boğan bir günün öneminden ve değerinden bahsedeceğim sizlere değerli ailem.

Bilmenizi isterim ki şu anda bu yazıyı yazıyorsam, bu coğrafyada yaşıyorsak ve bu milletin (yüce Türk milletinin) evlatlarıysak,Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşları ve bu vatan toprakları uğruna canlarını yokmuşcasına feda eden dedelerimiz, ninelerimizin sayesindedir. O yüzdendir ki her 10 Kasım’da saat 9’u 5 geçe saygı duruşuna geçer ‘Atam İzindeyiz’ deriz.

Çok kıymetli ve değerli Kamil ÜÇBAŞ abimizin de ATATÜRK’ün ilke ve inkilaplarını benimsediğini, özlem duygularını dile getirdiğini hepimiz biliyoruz arkadaşlar. Büyük insanlar her daim kalbimizin sol köşesinde bir mühür misali ölene kadar duracaktır, mekanınız cennet ruhunuz şad olsun güzel insanlar…

Kamil Ağabeyimizin 10 Kasım 2018 tarihinde paylaştığı fotoğraf ve altında yazan Atamızın sözünü bu anlamlı ayda sizlerle bir kere daha paylaşmak istiyorum ”Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş medeni vasfı ve büyük medeni kabiliyeti, bundan sonraki inkişafı ile âtinin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır. Bu söylediklerim hakikat olduğu gün, senden ve bütün medeni beşeriyetten dileğim şudur: Beni hatırlayınız.Mustafa Kemal Atatürk”

Gözlerinizi kapatın, derin mavilikleri düşünün, bir taraftan dalga sesleri, diğer yandan mis gibi iyot kokusu. Rüya görmeye başladınız ve gözlerinizi açtığınızda rüyanızda uçsuz bucaksız vadileri olan, sarp ve dik kayalıklara sahip, köyleri şirin, insanları güler yüzlü, denizi cennet mavisi ve ekosistemdeki en zengin canlı popülasyonuna sahip ÜTOPYA’dasınız.

Pardon Ütopya’mı dedim? Sahiden ütopyalar hayal dünyamızda canlandırdığımız hayali mekanlar değil miydi? Peki ya burası gerçekten varsa… Tekrar gözlerinizi açın ve dediklerimin gerçek olduğunu bizzat görün, yaşayın. Evet arkadaşlar işte sizlere bu öyküde yukarıda bahsettiğim özellikleri olan yeryüzündeki Cennet ‘Fethiye / Kelebekler Vadisi / Faralya Köyü’nden bahsetmek istiyorum. Daha doğrusu yaşadığım tüm anıları hatırlayabildiğim en ince detaylara kadar size yaşatabilmek istiyorum.

Yazının devamı ve görselleri OLTACI DERGİSİ KASIM 2019 105. SAYISINDA
ABONE OLMAK İÇİN 05443414082 WhatsaAp ABONE yazın sizi arayalım veya linki tıklayarak abone olunuz 

tps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4-3si7QVXaAdwJymBmKm5RH1V5k_MGBkOzWAmP1D00XeMPw/viewform

About Post Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Previous post Bol Trofeli Dere Avı / Tayyar ÇELİK
Next post Caydırıcılık koskoca bir sıfır! / İlhan BAL