Zıpkınla 50 kiloluk akya balığı avladı

Read Time:1 Minute, 8 Second

Çanakkale’de tüpsüz zıpkınla dalış yapan Çetin Ege Doğan, 50 kilo ağırlığında 1,7 metrelik akya balığı yakaladı. Doğan, “Benim için çok harika bir anı oldu. Akyaların içinden en irisini seçip, atışımı gerçekleştirdim” dedi.

Hobi olarak tüpsüz zıpkınla dalış yapan Çetin Ege Doğan (42), Çanakkale Boğazı’nda trofe (nadiren avlanabilen balık) yakalamak için denize açıldı. Tüpsüz olarak 20 metre derinliğe dalan Doğan, 50 kilogram ağırlığında 1,7 metre boyunda akya balığı avladı.

“ÖLÜMCÜL YERİNDEN VURAMADIĞIM İÇİN BENİ AÇIKLARA SÜRÜKLEDİ”

Dalış sırasında kefal sürüsünü sıkıştıran orkinos balıklarını gördüğünü belirten Çetin Ege Doğan, “Orkinosların üzerine dalışlarımı gerçekleştirdim. Orkinoslar ile akya balıkları da kefal sürüsüne saldırmaya başladı. İlk kez orkinos ve akyaların bir arada avlandığını gördüm. Benim için çok harika bir anı oldu. Akyaların içinden en güzelini, en irisini seçip, atışımı gerçekleştirdim. Balığı ölümcül yerinden vuramadığım için beni açıklara sürükledi. Uzun bir mücadelenin ardından bilgi ve tecrübelerim sayesinde balığı yönlendirerek kıyıya çıkardım” dedi.

Zıpkınla 50 kiloluk akya balığı avladı

“İLK KEZ İKİ TÜRÜ BİR ARADA AVLANIRKEN GÖRDÜM”

Uzun yıllardır avlandığını anlatan Doğan, “Başka dalış yapan arkadaşların da böyle bir durum ile karşılaştıklarını hiç zannetmiyorum. Benim de ilk kez karşıma çıktı. Orkinos ve akyaları, hep ayrı zamanlarda avlanırken gördük. Sonuçta ikisi de ayrı tür, bu sefer ilk kez iki türü de bir arada avlanırken gördüm. Orkinoslar kefal sürüsüne saldırırken bir anda akya balıkları da saldırmaya başladı. Çok şaşırdım” diye konuştu.

Zıpkınla 50 kiloluk akya balığı avladı
Zıpkınla 50 kiloluk akya balığı avladı

Kaynak haberler

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

About Post Author

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Previous post Dişi doğan ve yaşlandıkça erkeğe dönüşen balık türü keşfedildi
Next post ASOF 2022 TÜRKİYE TURNUVASI TURNA BALIĞI YAKALAMA FİNAL YARIŞMASI HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR.
%d blogcu bunu beğendi: