Oltacı Dergisi – Kamil Üçbaş

Dereden, Okyanusa… Amatör – Sportif Balıkçılık Dergisi

Kaçak avlanan 11 ton inci kefali ele geçirdi

VAN'IN MURADIYE ILCESINDE, JANDARMA EKIPLERINCE YAPILAN DENETIMLERDE 7 TONU CANLI 11 TON INCI KEFALI ELE GECIRILDI, SUYA ATILAN 200 VE 400 METRE UZUNLUGUNDA IKI AGA DA EL KONULDU.(FOTO:VAN-DHA)

Van’ın Muradiye ilçesinde, jandarmanı yol kontrolleri sırasında durdurduğu kamyonette çuvallar içinde 4 ton, kaçak avcıların gece nehre attıkları iki ağa takılı da 7 ton canlı inci kefali ele geçirildi. Kaçak balık avlayan 1 kişiye 15 bin 159 TL idari ceza uygulanırken, araç 15 gün trafikten menedildi.

Kaçak avlanan 11 ton inci kefali ele geçirdi

Van Gölü’nün endemik türü olan, üremek için tatlı sulara göç ettiği 15 Nisan- 15 Temmuz tarihleri arasında avlanması yasak olan inci kefalinin korunması için Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü, jandarma, Sahil Güvenlik ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin denetimleri aralıksız sürüyor.

Muradiye ilçesinde jandarma ekiplerince ilçenin Yalındüz Mahallesi’nde gece denetimler yapıldı. Denetimlerde dereye atılan 200 ve 400 metre uzunluğunda iki ağ tespit edildi. Çıkarılan iki ağda 7 ton canlı balık ele geçirildi.

vanda-kacak-avlanan-11-ton-inci-kefali-ele-gecirdi-7802-dhaphoto1.jpg

Canlı balıklar, tekrar suya bırakılırken, ölü balıklar ise imha edilmek üzere ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne teslim edildi.

Jandarmanın yol kontrolleri sırasında ise bir kamyonette çuvallar içinde 4 ton inci kefali ele geçirildi.

Kaçak balık avlayan 1 kişiye 15 bin 159 TL idari ceza uygulanırken, araç 15 gün trafikten menedildi.

kaynak halktv

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUNUZ

Oltacının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

%d blogcu bunu beğendi: