Oltacı Dergisi – Kamil Üçbaş

Dereden, Okyanusa… Amatör – Sportif Balıkçılık Dergisi

Avustralya’da yengeç göçü başladı: Yollar kapatıldı

Avustralya’nın Christmas Adası’nda milyonlarca kırmızı yengeçin geçişi için yollar kapatıldı. Kırmızı yengeçler, her sene bu aylarda ormandan okyanusa doğru göç etmeye başlıyor. Onların göç yolu üzerindeki tüm yollar da kapatılıyor. Kırmızı yengeçler bu yolculuğun sonunda okyanusta çiftleşiyor.

Video Linki

https://www.ntv.com.tr/video/dunya/avustralyada-yengec-gocu-basladi-yollar-kapatildi,PFsTRE1IDESHtMiDyoqNgQ

TRT Haber

Avustralya’daki Christmas Adası’nda kırmızı yengeçlerin yıllık göç hareketleri başladı. Ormandan çıkıp okyanusa doğru ilerleyen yengeçler için yollar trafiğe kapatıldı.

Binlerce yengeç, yıllık göç yolculuğuna başladı. Avustralya’daki Christmas Adası’nda kırmızı yengeçlerin göçü kameraya yansıdı.

TRT Haber’in haberine göre, binlerce yengeç, ormandan çıktı, okyanusun yolunu tuttu. Yengeçlerin yolculuğu sırasında, yollar kırmızıya büründü.

ÜREMEK İÇİN OKYANUSA GİDİYORLAR

Yaklaşık 2 bin kişinin yaşadığı adada, milyonlarca kırmızı yengeç yaşıyor. Yengeçler, sonbahar aylarında üremek için okyanusun yolunu tutuyor.

Christmas Adası’ndaki yengeçler koruma altında bulunuyor. Yıllık göç sırasında, yengeçlerin zarar görmemesi için yollar trafiğe kapatılıyor. Kaynak akşam

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUNUZ

Oltacının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

%d blogcu bunu beğendi: