Asof Carp Turkey Sazan Balığı Yarışmasında Kıyasıya Mücadele

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonunun (ASOF) faaliyet programında yer alan ASOF Türkiye 2021 Sportif Sazan Balığı Tutma Yarışması Asof Carp Turkey Bolu’da başladı.

Gölköy Barajı’nda düzenlenen ve 11 Eylül’de yapılacak ödül töreniyle sona erecek yarışmada, 20 ilden yaklaşık 100 olta balıkçısı, 26 istasyonda balık yakalamak için mücadele ediyor. Oltayla yakalanıp bot yardımıyla gölden çıkarılan balıklar, boyutu ve kilosu belirlendikten sonra tekrar göle bırakılıyor.

ASOF Başkanı Serkan İnanç yaptığı açıklamada, balık tutmaya sabah yağmurlu havada başladıklarını belirterek, “Şu anda hava iyi. 26 sektör var. Her sektörde dörder, bir iki sektörde üçer yarışmacı var. Toplamda 100 civarında bir katılım var.” diye konuştu.

Amaçlarının yaşatmak olduğunu vurgulayan İnanç, “Yaşatmak ve örnek olmak tek amacımız. Bu balık bizden sonraki nesillere de kalsın. Çocuklarımız da bu hobiden istifade etsin. Bu işin turizmi, sporu olsun.” dedi. İnanç, yarışmanın 11 Eylül’de biteceğini ve o gün saat 12.00’de ödül töreni yapacaklarını kaydetti.

About Post Author

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Previous post Tomruklar balıkçılığı da vurdu
Next post Yasağa aykırı avlanan 7 ton istavrite el konuldu
%d blogcu bunu beğendi: