Vatandaşlardan menekşe balığına yoğun ilgi

Tekirdağ’da küçük tekne balıkçılarının ağlarına takılan menekşe balığı ramazan ayında vatandaşın da tercihi oldu. Kilosu 50 liradan satılan balık, hafif olması sebebiyle büyük rağbet görüyor.

Av yasağının başlaması nedeniyle büyük tekneler ava çıkamayınca tezgahları doldurmak küçük teknelerle açılan balıkçılara kaldı.

İstavrit, çipura gibi balıkların da yer aldığı tezgahta kilogramı 50 liradan satılan menekşe balığı en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, vatandaşların bu mevsimde daha çok hafif balıkları tükettiğini söyledi.

Tezgahlarda her zaman taze balık olmaya devam edecektir

“Tezgahlarda her zaman taze balık olmaya devam edecektir”Pehlivanoğlu, şu sıralar balıkçıların ağlarına menekşe balığı takıldığını ifade ederek, “Deniz salyası nedeniyle balık, sezonun ilk günlerine göre az. Bu mevsimde tutulan menekşe hem lezzetli hem de hafif olduğu için vatandaşlar onu tercih ediyor. Vatandaşlarımız `sezon bitti tezgahlarda taze balık olmaz` diye düşünmesin. Tezgahlarda her zaman taze balık olmaya devam edecektir” dedi.

Balıkçı Bekir Erol da küçük tekne balıkçılarının avladığı balıkların tezgahlarda günlük olarak satıldığını dile getirdi.

Hafif olması nedeniyle rağbet görüyor

“Hafif olması nedeniyle rağbet görüyor”Erol, ramazan ayında hafif olması nedeniyle menekşenin rağbet gördüğünü belirterek, “Menekşe ister ızgarada ister fırında gayet lezzetli tüketilebiliyor. Menekşenin yanında çipura ve levrek de tercih ediliyor” diye konuştu. kaynak trt

About Post Author

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Previous post İstanbul çevresindeki en iyi kamp alanları
Next post Sıra dışı manzara: Binlerce yumurta sahile vurdu
%d blogcu bunu beğendi: