Home / Genel / SU ÜRÜNLERİ AV YASAKLARI DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

SU ÜRÜNLERİ AV YASAKLARI DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR


Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğünün talimatları doğrultusunda denetimlerimiz devam ediyor.

Bilindiği üzere İlimizde, sazan ve kerevit avcılığı için yasak dönem içerisinde bulunulmaktadır. Su ürünlerinin korunması, sürdürülebilir olması ve yasadışı su ürünleri avcılığında caydırıcılığın sağlanması amacıyla getirilen düzenlemelerin etkin bir şekilde uygulanması için, ilimiz genelinde eş zamanlı denetimler yapıldı.

Bu kapsamda iç sular, karaya çıkış noktaları, su ürünleri işleme ve değerlendirme tesisleri, toptan ve perakende satış yerleri ve pazar yerlerinde İl Müdürü  Eyup Adıgüzel’in de katılımlarıyla eş zamanlı denetimler gerçekleştirildi.

İlimiz genelinde faaliyet gösteren 4 su ürünleri işleme tesisi, 29 perakende balık satış yeri ile Eğirdir, Beyşehir ve Karacaören Baraj Göllerindeki karaya çıkış noktalarında toplam 107 adet eş zamanlı denetim yapıldı.

Yapılan denetimlerde 2 işletmeye su ürünleri av yasaklarına aykırı hareket etmekten dolayı İdari Para Cezası uygulandı.

Vatandaşlarımızın su ürünleri için üreme dönemi olan av yasağı dönemlerinde kurallara uyarak yasak avcılıktan uzak durmaları sürdürülebilir avcılık için önem arz ediyor kaynak son32

About Ali İhsan Üçbaş

Check Also

Yaklaşık 7 bin metre kaçak balık ağına el konularak, imha edildi.

Kaçak balık ağlarına el konuldu İlyas Kaan TAYTAK/BOLVADİN, (DHA)- AFYONKARAHİSAR’da bu yılın ilk 3 ayında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Oltacı Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Oltacının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..