Home / Genel / Binlerce balık oksijensizlik sebebiyle telef oldu

Binlerce balık oksijensizlik sebebiyle telef oldu

Son dakika haber… Binlerce balık oksijensizlik sebebiyle telef oldu Su kanalı ölü ve can çekişen balıklarla doldu Tarım İlçe Müdürlüğü, arazözlerle kanala temiz su bırakarak balıkları hayata döndürmeye çalıştı Antalya’da daha önce de balık ölümlerinin yaşandığı yağmur suyu tahliye kanalı ölü ve da can…

Son Dakika | Binlerce balık oksijensizlik sebebiyle telef oldu0

Binlerce balık oksijensizlik sebebiyle telef oldu

Su kanalı ölü ve can çekişen balıklarla doldu

Tarım İlçe Müdürlüğü, arazözlerle kanala temiz su bırakarak balıkları hayata döndürmeye çalıştı

ANTALYA – Antalya’da daha önce de balık ölümlerinin yaşandığı yağmur suyu tahliye kanalı ölü ve da can çekişen balıklarla doldu. Vatandaşlar, son 2 ayda binlerce balığın telef olduğunu ancak önlem alınmadığını dile getirdi.

Manavgat ilçesinde Bahçelievler Mahallesi çevre yolu üzerinde bulunan yağmursuyu tahliye kanalında balık ölümlerinin önüne geçilemiyor. Bu sabah evlerinin önüne çıkan mahalle sakinleri, kanalda ölmüş ve ters dönmüş binlerce balığı görünce şaşkına döndü. Son 2 ayda yaşanan balık ölümleri karşısında ne yapacaklarını şaşıran mahalle sakinleri yetkililerin yardımını bekliyor.

Balık ölümleri karşısında çaresiz kaldıklarını belirten 9 yaşındaki Ecrin Karayel “Ben balıkların öldüğünü görmek istemiyorum. Onların da canı var. Lütfen artık duyarsızlığı bırakalım. Benim canım acıyor. Bakın binlerce balık ölmüş vaziyette. Can çekişenler var. ” dedi.

Nuri Karayel, hayat yardımıyla su kanalına inerek elleriyle topladığı ölü balıkları gösterip yardım istedi. İhbarların ardından Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü arazözleri Manavgat ırmağından aldığı suyu kanala bırakarak balıkların oksijen almalarını sağlarken, suyun dibinde yatan bakıların büyük bölümünün yeniden yüzdüğü gözlendi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / ARİF KAPLAN

About Ali İhsan Üçbaş

Check Also

Yaklaşık 7 bin metre kaçak balık ağına el konularak, imha edildi.

Kaçak balık ağlarına el konuldu İlyas Kaan TAYTAK/BOLVADİN, (DHA)- AFYONKARAHİSAR’da bu yılın ilk 3 ayında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Oltacı Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Oltacının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..