Home / Genel / Marmaris plajlarından turistler çekildi, yerini olta balıkçıları aldı

Marmaris plajlarından turistler çekildi, yerini olta balıkçıları aldı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde vatandaşlar sonbaharın keyfini olta balıkçılığı yaparak çıkartıyor. Çoğunluğu emeklilerden oluşan kişiler plajda portatif sandalyede oturup hem olta ile balık avlıyor hem de eşsiz deniz manzarasını izliyor.

Marmaris ilçe merkezinde yaz sezonunun bitmesiyle plajlardan çekilen turistler yerine çoğunluğu emeklilerden oluşan olta balıkçılığı tutkunları akın etti. İlçe merkezindeki Atatürk Caddesi’nden İçmeler Mahallesi’ne kadar uzanan 11 kilometrelik mavi bayraklı plajlar, olta balıkçılığı tutkunları ile doldu. Kimileri bisikleti ile kimileri yürüyerek geldikleri plajlarda portatif sandalyelerine oturarak oltalarını salladı. Saatlerce oltalarına balıktakılmasını bekleyen Marmarisliler, eşsiz deniz manzarası eşliğinde anın keyfini çıkardı. Sahile gelenler, plaja gelirken yasal ölçülere uygun olan kefal, levrek ve çupra balıkları tuttu. Amatör olta balıkçılık keyfini yaşayanlar gün batımına az bir süre kala mutlu şekilde evlerinin yolunu tuttu.

Marmaris plajlarından turistler çekildi, yerini olta balıkçıları aldı

8 yıldır Marmaris’te yaşayan işçi emeklisi Haydar Tanrıverdi, “Aslen Muğla‘nın Yatağan ilçesi doğumluyum. Emekli olduktan sonra en büyük tutkum olan kıyı olta balıkçılığı hobimi gerçekleştiriyorum. Bisikletimle Halk Plajı’na geliyorum. İki oltamı denize atıp beklerken, manzarayı seyrediyorum” dedi.

İstanbul’da bir firmadan 7 yıl önce emekli olduktan sonra eşiyle Marmaris’e yerleşen Berna Atıl da, “Marmaris havası çok güzel. Eşim olta balıkçılığı tutkunudur. Kendisi ile gelip giderken bende de tutku oldu. Manzara eşliğinde balık avlamak çok güzel. Aslında balık bahane manzara şahane” diye konuştu.

kaynak hürriyet

About Ali İhsan Üçbaş

Check Also

Terkos Gölü’nde yasa dışı balık avına 14 bin lira ceza

Terkos Gölü’nde balıkların üreme alanlarına geçiş güzergahlarını kapatarak yasa dışı avcılık yapan 8 kişiye toplam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Oltacı Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Oltacının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..