Home / altay tuna polat / Kendi Yolundan Şaşma / Altay Tuna POLAT

Kendi Yolundan Şaşma / Altay Tuna POLAT

Kendi Yolundan Şaşma

Kocaeli – Bugün olmaz yarın olur, elbet sen kendi yolundan şaşma, demişti bir üstat. Bu av raporu ve tarihe oltayla atılmış bir imza niteliği taşıyan bu av, mevzubahis sözün doğruluğunu kanıtlayacak niteliktedir.  Özellikle de ağzı olanın konuştuğu, herkesin herkese karışıp, tek bilenin ve doğru bilenin kendisi olduğunu sandığı günümüz dünyasında onlara hadlerini bildirmenin zamanı gelmiştir. Bu av bir milattır. Bu av bir meydan okumadır. En doğrusunu bilmiyorlar ve bildikleri şeyler yanlıştır. Bildiklerini zannettikleri şeyler kulaktan duyma ve gelenek dedikleri kokuşmuş değirmen tarafından öğütülmüştür. Hiyerarşik düzende güçlüye yalakalık yapmanın kendilerini yükseltecek yegâne merdiven olduğunu sananlara karşı bu av bir saldırıdır. Artık korkuttuklarından korkmalarının zamanı gelmiştir. Koydukları yasakları onlara yedirmenin zamanı gelmiştir. Olması gerekeni değil doğru olanın yapılmasının zamanı gelmiştir.

Bütün bu düşüncelerle bu ava başlamıştık sıcak bir İzmit sabahında. Güneşin doğuşuyla beraber İstanbul’dan yola çıkmıştık. Mera ise haritadan sadece coğrafya ve önceki deneyimlerimize dayanan tecrübelerimizle seçtiğimiz ilk defa gittiğimiz bir meraydı. Balık tutup tutamayacağımızı bilmiyorduk. Ama doğru olanı yaptığımızı biliyorduk. Sevdiğimiz şeyin peşinden gittiğimizi biliyorduk. Ve hiçbir şeyin bizi yolumuzdan alıkoymasına izin vermeyecektik. Vermedik de. Meraya ulaştığımızda cennet gibi mükemmel güzellikte bir yere geldiğimizi fark ettik. Suyun yüzeyi o kadar durgundu ki gökyüzü suyun yüzeyinden yansıyor bize gökyüzünün içine olta atma şansı veriyordu. Ağaçlar ve kuşlar da bu güzel tabloyu tamamlıyordu.

Yazının devamı ve görselleri OLTACI DERGİSİ OCAK 2020 107. SAYISINDA

ABONE OLMAK İÇİN 05443414082 WhatsaAp ABONE yazın sizi arayalım veya linki tıklayarak abone olunuz

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4-3si7QVXaAdwJymBmKm5RH1V5k_MGBkOzWAmP1D00XeMPw/viewform

About Ali İhsan Üçbaş

Check Also

Kayıp Balık / Altay Tuna POLAT

Kayıp Balık Muğla – Bir gün bir balık suda kaybolmuş. Yıllar boyu içinde yaşadığı su …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Oltacı Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Oltacının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..