Home / Genel / BODRUM KOFANASI / Onur Fırat POLAT

BODRUM KOFANASI / Onur Fırat POLAT

Bodrum Kofanası

Değerli dostum Mehmet Ünal ve  değerli abim İbrahim Ommaty ile Bodrum da bir balık avı macerası yaşamayı planlayarak, kısa bir zaman önce yola çıktık.

Çok keyifli ve hızlı geçen bir yolculuğun ardından konaklayacağımız otele varmıştık.

Ertesi sabah Zafer Kalafat abimle buluşup Bodrum’un mavi sularına açılacağız. Yakınlarda bir çorbacı bulup kendimize gelmek için sıcak çorbalarımızı içip otele geçiyoruz.Saatleri sabah 05.00’e kurup günün yorgunluğunu bedenimizden atmak için mışıl mışıl uyuyoruz.

Sabah uyanır uyanmaz Zafer abiyi telefonla arayıp yarım saate onda olacağımızı söyleyip toparlanıp yola çıkıyoruz. Zafer abimiz bize kendi elleriyle muhteşem bir kahvaltı hazırlamış ve birde mis gibi tavşan kanı çay demlemiş. Bomba bir kahvaltının ardından iki ayrı tekneyle maviliklere açılma vakti gelmişti.

Genelde burada insanların avlanma sitili canlı Tırsi ile yadafleto ile oluyor, bizde sabah ilk iş olarak canlı yaşatma livarlarımızı çapari ile yakaladığımız Tırsilerle dolduruyoruz. Tırsi avlamakta ayrı bir keyif, ayrıca yeşil simli istavrit çaparisi muhteşem iş yapıyor altını çizmek isterim.

Yazının devamı ve görselleri OLTACI DERGİSİ KASIM 2019 105. SAYISINDA
ABONE OLMAK İÇİN 05443414082 WhatsaAp ABONE yazın sizi arayalım veya linki tıklayarak abone olunuz 

tps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4-3si7QVXaAdwJymBmKm5RH1V5k_MGBkOzWAmP1D00XeMPw/viewform

About denka1907

Check Also

Buz tutan Çıldır Gölü’nde Eskimo usulü avcılık başladı

Dondurucu soğukların etkisiyle buzla kaplanan Kars-Ardahan sınırındaki Çıldır Gölü’nde, Eskimo usulü balık avcılığı yapılmaya başlandı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.