Balık tutmaya giden adam, yakaladığı balığı görünce şoka girdi.

Read Time:1 Minute, 27 Second

Balıkçı oltayı attı, kıpır kıpır gelen misinanın ucuna takılan balığı görünce aleti edevatı bırakıp geri doğru kaçtı

Balık tutmaya giden adam, yakaladığı balığı görünce şoka girdi. Hayaleti andıran ve diğer balıklara hiç benzemeyen balığın fotoğrafını çekerek sosyal medya hesabında paylaştı. Olağanüstü beyaz bir renge sahip olan balık sanki birkaç saat buzda kalarak donmuş gibi görünüyordu.

Balıkçı oltayı attı, kıpır kıpır gelen misinanın ucuna takılan balığı görünce aleti edevatı bırakıp geri doğru kaçtı

Vermont Fish & Wildlife bir Facebook gönderisinde, Caden Hurley’nin Vermont’un merkezindeki bir gölette balık tuttuğunu ve her zamanki gibi avlandığını söyledi. Fotoğraflarda balık, olağandışı beyaz rengi nedeniyle birkaç saat buzda kalarak donmuş gibi görünüyordu. 

GENETİK MUTASYONA UĞRAMIŞ 

Zincirli Pickerel genellikle koyu işaretlerle parlak sarı renktedir, bu da bunun daha açık rengini özellikle alışılmadık hale getirir. Türler, Doğu Kıyısı boyunca ve Teksas’ın batısındaki göllerde bulunabilir. Vermont Fish and Wildlife’daki biyologlar, bu özel balığın lösistik olduğuna inanıyor. Lösizm, ciltte kısmi pigmentasyon kaybının olduğu genetik bir mutasyonun neden olduğu bir durumdur. Bu beyaz ve soluk cilt renklerine neden olur. Çok nadir görülen bir durumdur ve sadece bir avuç insanda görülür.

Balıkçı oltayı attı, kıpır kıpır gelen misinanın ucuna takılan balığı görünce aleti edevatı bırakıp geri doğru kaçtı - Resim : 1

RENK PİGMENTLERİNİ ÜRETEMİYOR

Albino bir hayvan, melanin pigmentleri üretemediği için daha açık ten rengine sahiptir. Albinizm ve lösizmi birbirinden ayırmanın en iyi yolu gözlerin rengidir. Albino bireylerin gözleri genellikle pembeyken, lösistik bireylerin gözleri koyu renklidir. Bu sebeple, Vermont Fish & Wildlife balığa ilişkin yaptığı Facebook gönderisinde “Balıklarda sık sık olmaz, bu yüzden bu çok özel bir av!” ifadelerini kullandı. Balıklar, yakalandıktan sonra tekrar suya bırakıldı.

Balıkçı oltayı attı, kıpır kıpır gelen misinanın ucuna takılan balığı görünce aleti edevatı bırakıp geri doğru kaçtı - Resim : 2

TUHAF GÖRÜNÜMLÜ BALIK

İnsanlar, tuhaf görünümlü balıklar hakkındaki düşüncelerini paylaşmak için Facebook yorum bölümüne gittiler. Lösistik olduğu doğrulanmasına rağmen, bazı insanlar bunun aslında bir tür akrabalık olduğunu teorileştirdi. Bir kullanıcı, “O güzel ve eşsiz! Mutlu yoluna devam etmesine izin verdiğiniz için teşekkürler,” dedi.

Balıkçı oltayı attı, kıpır kıpır gelen misinanın ucuna takılan balığı görünce aleti edevatı bırakıp geri doğru kaçtı - Resim : 3

kaynak tv 100

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

About Post Author

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Previous post Doğal Alabalık av yasağı tüm bölgelerde sona ermiştir. RASTGELE
Next post Oltasını çekip bakınca tuttuğu balık, “mavi enayi” balığı çıktı. 
%d blogcu bunu beğendi: