Bakan Pakdemirli, Seyhan Baraj Gölü’ne balık bıraktı

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Seyhan Baraj Gölü’ne balık bıraktı. Pakdemirli, bu yıl hedeflerinin en az 50 milyon balığı sulara bırakmak olduğunu söyledi.

Bakan Pakdemirli, Seyhan Baraj Gölü'ne balık bıraktı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Adana’daki Seyhan Baraj Gölü’ne balık bıraktı.

Pakdemirli, beraberinde Adana Valisi Süleyman Elban, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel ile Seyhan Baraj Gölü yanındaki Kayıkkahe Tesisleri’ne geldi.

Bakan Pakdemirli, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda son yıllarda iç suların daha iyi değerlendirilmesi amacıyla ciddi bir balıklandırma faaliyeti başlattıklarını söyledi.

‘HEDEFİMİZ EN AZ 50 MİLYON BALIĞI BIRAKMAK’

Bu yıl hedeflerinin en az 50 milyon balığı bırakmak olduğunu aktaran Pakdemirli, “Hem iç sularda hem denizde, 50 milyon balığı bu sene hem sportif avcılığı desteklemek hem de denizlerimizin, iç sularımızın zenginliğini arttırmak maksadıyla sulara bırakıyor olacağız. Bu zenginliği sağlamakla birlikte eko sisteme de bu işin çok ciddi bir faydası var. Marmara’da bu sene yaşadıklarımızı biliyorsunuz. O yüzden ne kadar çok canlı yaşarsa o kadar çok iyi, iç sularımızda ve denizlerimizde. Bu etkinliğimizin de hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardında Bakan Pakdemirli ve beraberindekiler, Seyhan Baraj Gölü’ne balık bıraktı.

kaynak aydınlık

About Post Author

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Previous post 3. TAKORAN VADİSİ KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ KAPSAMINDA BALIK YAKALAMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ.
Next post Kuru yük gemisi balık çiftliği havuzlarına çarptı: 750 bin balık özgürlüğüne kavuştu
%d blogcu bunu beğendi: