Oltacı Dergisi – Kamil Üçbaş

Dereden, Okyanusa… Amatör – Sportif Balıkçılık Dergisi

Büyük balık yarışmasının şampiyonu belli oldu

‘Balığı denize geri bırakma zamanı’ DOST Didim Sportif Balıkçılık Turnuvası mücadelesi sonuçlandı.

Türkiye’de sportif balıkçılığın önemli yarışmalarından DOST Didim (Didim Açık Deniz Sportif Balıkçılık Turnuvası)’nın üçüncüsü Güllük Körfezi’nin en güzel noktalarından Didim D Marin’de  gerçekleşti.

19 Ağustos’ta başlayan ve 4 gün süren turnuva nefes kesen bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Turnuvada 182 kg ağırlığındaki bluefin tuna ile bu yılın rekoru kırıldı. 

Büyük ödül sahiplerini buldu  D-Marin Didim Marina’nın ve BITCI.com ana sponsorluğunda gerçekleşen 25 sportif balıkçı teknesiyle toplam 200 yarışmacının yarıştığı DOST Didim Balıkçılık Turnuvası, sportif balıkçılık tutkunlarını bir araya getirdi.

Turnuvanın en büyük balık ödülünü 182 kg ağırlığındaki bluefin tuna ile Shamu teknesi Sinan Kuran ve ekibi kazandı. Turnuvanın birincisi Bluefin teknesiyle Turgut Konukoğlu ve ekibi olurken, ikincisi Cano 1 teknesiyle Can Özer ve ekibi, üçüncüsü ise MGS teknesiyle Murat Gürsoy ve ekibi oldu.

D – Marin Didim Özel Ödülünü de Ali Şükrü teknesiyle Osman Hacısüleymanoğlu ve ekibi kazandı. 

Merkezi Amerika’da bulunan IGFA’nın (International Game Fish Association) kuralları çerçevesinde gerçekleşen yarışma, Offshore Big Game (Açık Deniz büyük balık avı) kategorisinde düzenlendi.

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUNUZ

Oltacının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

%d blogcu bunu beğendi: