Home / Genel / OLTACI DERGİSİ MART / NİSAN 2020 SAYIMIZ ÇIKTI

OLTACI DERGİSİ MART / NİSAN 2020 SAYIMIZ ÇIKTI

Sevgili Avcı Dostlar;

Avdoğa dergisi ve Oltacı dergisi olarak içinde bulunduğumuz bu karantinalı, izole vaziyette önlemler dahilinde de olsa 30 yıldır avcı, atıcı, balıkçı, doğaseverin yanında olan bizler dergilerimizi sizlere ulaştırmak için yazarlarımız ve teknik ekibimizin fedakarlıklarıyla özveri ile çalışmaya devam ediyoruz. Bizler bu fedakarlıkları göstererek evlerinizde kaldığınız bu dönemde daha çok okuma imkanına sahip olduğunuzu bilerek tün zorluklara rağmen dergilerimizi sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz.

Bu dönemde sektör üreticileri, toptancı ve av bayileri ekonominin neredeyse durma aşamasına geldiğini yaşayanlar olarak, bizlerinde sizlerden beklentilerimiz var, aboneliklerimizi zamanında yenilemenizi ve yeni okurlar abonelikler konusunda katkı sağlamanızı rica ediyoruz. Tüm dünyayı ve ülkemizi de etkileyen korona covid -19 virüs salgını yaşantımızı ve hayata bakışımızı değiştirmeye devam ediyor. Dünya genelinde hızla yayılan corona virüs vakası önlemleri dahilinde eğitim, iş ve sosyal yaşantımızı alt üst etmiş durumda. Bununla birlikte yeni bir dönem yaşıyoruz. Bu dönemde izole vaziyette evlerimizde tedbirlerimizi alarak iş ve yaşam mücadelesi imkanlar dahilinde vermeye çalışıyoruz. Durum böyle olunca sosyal faaliyetler, hobilerimizi de mecburiyetten ötelemiş bulunuyoruz. Avcı, atıcı, balıkçı doğaseverler olarak doğayla iç içe yaşamaya alışmış bizlerin kendi, ve sevdiklerimizin sağlıkları için evde kalmanın önemini anlayanlar olarak kurallara uyarak mümkün olduğunca evdeyiz. Evde olmanın ve zaman açısından daha verimli geçirmek için de bir imkan sağladığını düşünerek, sosyal medyayı kullanarak ve iletişim araçlarıyla birlikte işbirliklerini geliştirip avcı, atıcı, balıkçı ve doğaseverler ve sektör sorunlarını dile getirecek ortamlar sağlayıp daha önceleri iş güç koşturmacası içinde gerekli zamanı ayıramadığımız konuların geniş kitlelerle değerlendirip çözümleri konusunda fikir birliktelikleri ve dayanışma imkanları sağlama fırsatını da değerlendirmeliyiz.

Konfederasyonlar, federasyonlar, dernekler ve sosyal medya grupları öncülüklerinde her konunun irdelenmesi imkanını yaratmalıyız.

Bu ortamda en çok etkilenen sektörlerin başında gelen av ve balıkçılık ürünleri üreticisi ve satıcılarıdır. Özellikle oltacı dostların kurallara uyarak balık avına gidememesi nedeniyle binlerce bu işten ekmeğini kazanan sektör temsilcileri av bayileri maddi anlamda zarar görmelerine sebep olmaktadır. Amatör olta balıkçılığının yeni belirlenecek kurallar dahilinde serbest bırakılmasını tabep etmeliyiz. Avcı, balıkçı dostlarımızın bu dönemde birlik beraberlik anlayışı içinde sektöründe ayakta kalması için imkanları dahilinde ileride kullanabilecekleri malzemeleri alarak katkı sağlamalarını diliyoruz. “BİRLİKTE DAHA DA GÜÇLÜYÜZ” Sağlıklı günler dileklerimle..

Sevgi ve Saygılarımla Tevfik ÜÇBAŞ

Evvela Selamlar Dostlar Kadir AKAR 4

Buz Gibi Soğukta Baraküdalar İle Dans Tolga ÇALIM 10

Alabalık Kültürü Onur Fırat POLAT 15

Evdeyiz Karantinadayız Tolga YÜCEBAŞ 22

Avcılık ve Alabalık Üstüne Burak KALAÇ 26

Altın Kanca Amatör Olta Balıkçıları Turnavası Tunç ÇATALOĞLU 28

Sizin Trofeleriniz Kadir AKAR 34

İhtimal Altay Tuna POLAT 36

LRF Avında Kamış Tercihi Alper SERTTAŞ 42

Hem Avcı Hem De Balıkçı Olmak Hristo YUVANIDIS 44

Vuslat Birol TANGUT 46

Kirvenin Mercan Alaları Onur AKÇAY 52

Eğriliman Günlüğü Bülent GÜNER 58

Ukrayna’da Balık Avı Cenk NAYIR 62

2020 Alabalık Sezon Açılışı Seyhan Alası Tayyar ÇELİK 68

Biz Avlanmaya Ne Zaman Gidecegiz? Servet YENERER 72

About Ali İhsan Üçbaş

Check Also

Grönland gölleri sadece yazın değil kış aylarında da kayboluyor

The Cryosphere dergisinde çarşamba günü yayınlanan yeni bir çalışma, 2014 ile 2017 yılları arasında en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Oltacı Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Oltacının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..