Home / olta&balıkçılık / Trakya’nın Güzelleri / Onur AKÇAY

Trakya’nın Güzelleri / Onur AKÇAY


Trakya’nın Güzelleri
2005 yılında çalıştığım şirket merkezi ana firmaların yönetim kurulu kararı ile İstanbul’a taşınmıştı. Bende o sıralar Ankara İstanbul arasında mekik dokuyor, arada dinlenmek adına bazı hafta sonları İstanbul’da kalıyordum. Derneğin İstanbul grubu bir hafta sonu bir araya gelecekmiş, davete icabet edip bizde katıldık elbette. Tabii olarak pek çoğumuz birbirimizi ismen tanıyoruz, biraz dernekleşmeden önceki yahoo gruptan, biraz orada paylaştıklarımızdan, biraz da 2004 sonbaharında Ankara Kurtboğazın’da şenlikte  kalan keyifli zamanlardan. Sohbet muhabbet derken, eski üyelerimizden Oral Atak illa bir alabalık avına gidelim, benim hiç alabalık avı tecrübem olmadı talebinde bulunmuştu. Bende Trakya’da hiç av yapmamışım, yeni bilmediğim bir coğrafya, elbet adını duyduğum birkaç yer var, onlarda çok eski okuduklarımdan ibaret, tam olarak nereye gidilir hangi derede alabalık avı yapılır eksiğim. Yine de heyecanlıyım elbette ama araştırayım biraz, gideriz elbet demiştim. Yine eski üyelerimizden ve o zamanlar benim alabalık heyecanımı bilen, takdir eden bir üstad, birkaç yer tarifi vermişti.
Gün geldi çattı, ben tam olarak hazır olmasam da, toparlayabildiğim kadar malzeme çantamı toplayıp, akşam şirket lojmanında gözümü kırpmadan Oral abiyi bekliyordum. Gece az biraz geç kalmış olsa da, nihayet Oral’ın telefon sesiyle silkelenip kendimi ışık hızıyla arabanın yanında bulduğumu hatırlıyorum. Ben alabalık heyecanı iledünyadan kopmuşken, Oral  “az önce ……. kişiyimi gördüm, yanlış mı gördüm acaba sitede köpek gezdiriyordu, nasıl bir şirket lojmanı burası laaaa” dediğini de unutmuyorum. Neyse çıktık yola, ben hiç bilmiyorum o zamanlar İstanbul’da neresi nerde, nasıl gidilir. Sür abi dedim, Çerkezköy, Saray o taraflara doğru elbette buluruz bir dere. Bilmediğimiz bir bölgeye, bilmediğimiz bir dereye alabalık avına gidiyoruz, ben bunu kendi başıma ve güneyde defalarca yaptım ama, herkes o zamanlar biraz çılgın olduğumu düşünürdü. O zamanlar gözümüz fazla karaymış…

Yazının devamı ve görselleri OLTACI DERGİSİ ŞUBAT 2020 108. SAYISINDA
ABONE OLMAK İÇİN 05443414082 WhatsaAp ABONE yazın sizi arayalım veya linki tıklayarak abone olunuz
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4-3si7QVXaAdwJymBmKm5RH1V5k_MGBkOzWAmP1D00XeMPw/viewform

About Ali İhsan Üçbaş

Check Also

Ticari Ve Amatör Balıkçılar Bir Araya Geldi

Ticari Ve Amatör Balıkçılar Bir Araya Geldi Ülkemizde ticari ve amatör balıkçılık faaliyetlerinde bulunan iki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Oltacı Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Oltacının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..