Home / olta&balıkçılık / Bugün Günlerden TORİK / Tolga YÜCEBAŞ

Bugün Günlerden TORİK / Tolga YÜCEBAŞ

Bugün Günlerden TORİK

Sabah 5 de uyanmak biraz güç oldu, ama dedim ya bugün günlerden TORİK. Keyifle, heyecanla geçecek bir güne başlıyorum.Çünkü bu tür av benim için bir ilk.  Eşim Tolga bana her şeyi en ince detayına kadar bir gün önce anlattı. İnşallah uygulamada başarılı olabilirim.  Diğer taraftan oğlumuzda ben lakerda istiyorum deyip duruyor.  İllaki av verimli olmalı diyerek teknemize geldik.  Tüm hazırlıklarımızı yaptık. Ve vevetorikler bizi bekliyor.  Hamsilerimiz, 5 gr. gezer kurşunlu tek iğneli şeytan oltalarımız, kasnaklarımız ve biz hazırız.  Bekleyin torikler biz geliyoruz.  Umduğumuzu bulacakmışız gibi hissediyorum.

Eveeeet avlak yerimize geldik.  Çapamızı attık, hazırlıklar tamam.  Tamam da acaba ben hazır mıyım?  Dedim ya benim ilk Torik avım.  Başaramamaktan endişeliyim, çünkü internette araştırdım güçlü ve hareketli bir balık.  Belki de tekneyi tavaf etmem gerekecek.  Göreceğiz.

Tek arzumuz olan toriğe kavuşabilmek için yemleme yapmaya başladık.  Başladık, ama bu yemleme bize mi etrafımızdaki diğer teknelere mi yarayacak acaba?  Derya Deniz; sömürmedikçe illaki birimize diyorum.

33 metrelik meramızda 15 – 16 metreye bütün hamsi takılı oltalarımızı indirdik.  Ara ara aksiyon vererek beklemeye başladık.  İlk vuruşu Tolga aldı.  3 dakika kadar süren mücadele sonucunda galip gelen torik oldu.  Bu sırada ben katıla katıla gülüyordum.  Allah’ın tokatı yok derler, derler de gülerken bir tokatta ben yedim.  Böyle böyle derken 4 tane toriğimiz oldu.  Ama bunlardan hiç birini ben yakalamadım.  Fakat çok güzel tecrübeler edindim.  Bir sonraki avda iddialıyım.

Yazının devamı ve görselleri OLTACI DERGİSİ OCAK 2020 107. SAYISINDA

ABONE OLMAK İÇİN 05443414082 WhatsaAp ABONE yazın sizi arayalım veya linki tıklayarak abone olunuz

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4-3si7QVXaAdwJymBmKm5RH1V5k_MGBkOzWAmP1D00XeMPw/viewform

About Ali İhsan Üçbaş

Check Also

Ticari Ve Amatör Balıkçılar Bir Araya Geldi

Ticari Ve Amatör Balıkçılar Bir Araya Geldi Ülkemizde ticari ve amatör balıkçılık faaliyetlerinde bulunan iki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Oltacı Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Oltacının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..