MAVİDE BULUŞTUK / Tunç ÇATALOĞLU

MAVİDE BULUŞTUK

Gelecek Nesiller için “Mavide Buluşalım”, Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şubesinin hazırladığı, ev sahipliği yaptığı ve AKBADER (Akdeniz Balıkçılar ve Spor Kulübü Derneği) ile birlikte yürüttüğü; CORENDON AIRLINES (Turistik Hava Taşımacılık A.Ş.),TÜRÇEV (Türkiye Çevre Eğitim Vakfı) Antalya Şubesi,BETUYAP (Belek Turizm Yatırımcılar Ortak Girişimi) ve AKSAM (Akdeniz Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü)’nün teknik ve malzeme desteği verdiği 12 ay süren bir sosyal proje.

Amacı ise 7-12 arası çocuklara; deniz ve çevre kirliği, tükenen balık nesilleri ve nedenleri, amatör balıkçılık ve etik kuralları hakkında bilinçlendirmek. Tabi sadece bunlarla sınırlı kalmadı çocuklar bir günde olsa teknolojiden uzak kalıp sanal arkadaş yerine gerçek arkadaşları ve ailesi ile zaman geçirdi.

Ortaya çıkışı; 2018 Yılında AKBADER düzenlediği bir yarışmada; bir araya gelen dernek yetkileri, masa hakemleri, gözlemciler ( Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü adına Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğünde görevli personeller ) ve diğer yarışmacılar ile edilen sohbetlerde, konu balıklarımızın tükendiği, buna hep beraber bir çözüm bulmak gerektiği ve taşın altına elini koymaktan çekinmeyecekleri etrafında dolaşıyordu. Sohbetlerin sonunda AKBADER yetkilileri ile İl Müdürlüğü gözlemcileri somut bir adım atmak üzere İl Müdürlüğünde görüşmek üzere ayrıldı.

Yazının devamı ve görselleri OLTACI DERGİSİ ARALIK 2019 106. SAYISINDA

ABONE OLMAK İÇİN 05443414082 WhatsaAp ABONE yazın sizi arayalım veya linki tıklayarak abone olunuz

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4-3si7QVXaAdwJymBmKm5RH1V5k_MGBkOzWAmP1D00XeMPw/viewform

About Post Author

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Previous post Minik Oltacılar / Spinnci Murat
Next post OLTACI DERGİSİ 107. SAYIMIZ ÇIKTI.
%d blogcu bunu beğendi: