Home / altay tuna polat / Karanlık Buluşma / Altay Tuna POLAT

Karanlık Buluşma / Altay Tuna POLAT

Karanlık Buluşma

Edirne – Kaderimizi başımıza ne geldiği değil başımıza gelenler karşısında bizim nasıl tepki verdiğimiz belirler. Bu anlayışla çıkmıştık bu sefer yine karanlık içindeki arayışımıza. Gecenin içinde yol göstericimiz gökyüzündeki ay ve yıldızlar yakıtımız inancımız olacaktı. Her şeyi arkada bırakacaktık bir av boyunca. Bütün dost ve düşmanlarımızı. Yanımızda yoldaşlarımız oltalarımız olacaktı sadece. Hata ve pişmanlıklar gelmeyecekti bizimle bu ava. Duygular ve umut gelecekti. Çünkü intikam alma fırsatını zaman bize bir gün sunduğunda almayacaktık intikam ama unutmayacaktık da.

Bütün bu duygu ve düşüncelerle karanlığın içinde ok gibi fırladık meraya doğru öğleden sonra. Hedefimizde sudak balıkları vardı. Bizi geçen yıl hiçbir avda boş göndermemiş bu sudak balıklarına olan sonsuz saygımızla bu avda yakaladığımız bütün balıkları salmaya daha sefere çıkmadan karar vermiştik.  Spin takımlarımızı kullanacaktık. Daha önce Muğla’da gerçekleştirdiğimiz avlarda çeşitli talihsizlikler sonucu bir türlü istediğimiz performansı alamadığımız Almanya’dan özel olarak getirdiğimiz WFT Dynamix 0,12 mm ipi deneme ve sınırlarını zorlama fırsatı bulacaktık. Daha yola çıkmadan hazırlamıştık takımlarımızı.

Meraya ulaştığımızda güneş batmış, ufukta hüzünlü muhteşem bir kızıllık geceye merhaba diyordu. Karanlık yavaşça ama kendinden emin bir şekilde bütün merayı kapladı. Ava spin takımlarımızın ucundaki titanyum tellere silikon yemlerimizi takarak başladık. Titanyum tel; sudak, turna ve kofana gibi dişli balıkların avında kullanılan çelik telin pahalı ve artistik bir alternatifidir. Çelik tele göre daha sağlam ve güçlüdür. Ama çelik tel de görevini bu balıklarda pek iyi bir şekilde yerine getirir. Yani kısacası bizim çelik tel yerine titanyum tel kullanma sevdamız arabanın jantlarını artistik olsun diye büyütmek, arkaya spoiler veya çift egzoz çıkışı takmak gibi bir şeydi 😉 Ama bizi daha formda hissettirdiği için hala varsa titanyum tel kullanmaktan çekinmiyoruz. Neyse dönelim avımıza.

Yazının devamı ve görselleri OLTACI DERGİSİ ARALIK 2019 106. SAYISINDA

ABONE OLMAK İÇİN 05443414082 WhatsaAp ABONE yazın sizi arayalım veya linki tıklayarak abone olunuz

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4-3si7QVXaAdwJymBmKm5RH1V5k_MGBkOzWAmP1D00XeMPw/viewform

About denka1907

Check Also

Kayıp Balık / Altay Tuna POLAT

Kayıp Balık Muğla – Bir gün bir balık suda kaybolmuş. Yıllar boyu içinde yaşadığı su …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Oltacı Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Oltacının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..